11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Ink - Amanda Sun 3.5, terimlerden kafam çorba oldu ama üşenmezsem bir yorum yazarım.
Normal de 4'e tamamlardım ama içimden gelmedi...

Yorum geldi!!

http://www.kitabisevda.com/2013/09/kitap-yorumu-ink-amanda-sun.html

Manga sever arkadaşlara sesleniyorum ilk olarak, bu kitabı kesin olarak okumalılar. Neden? Bildiğiniz bir animenin, manganın, comic'in roman olmuş hali. Benim bilgim dahilinde her şey öyle tutuyor ki! Erkek kakülleri falan. :D Hele erkeklerin anlatım biçimleri. Japon kültürünü de tanımış oluyoruz. Kentai'nin aslında cep telefonu olduğunu, hitap kültürlerini, pembe çiçekli ağaçları vs.

Bu kitabın anlatım şekli beni çok sinir etti. İki olumsuz not alan yönden biriydi. Şöyle anlatayım; kitap Japonya'da geçiyor, bunlar japonca konuşuyor. Çok nadiren ingilizce. Ama kitap ingilizce ve yazar sürekli sağdan soldan japonca kelimeleri terimleri tıkıyor bize. Buna çok sinir oldum. Ya şu anda japonca kullanıyoruz, şurada ingilizce diye benim dikkatimi oraya çekme, ya da çekiyorsan sadece o dili kullan. Neden iki dili çorba yapıp bana vermiş anlamadım. Hoş değildi bu. Sürekli sinir oldum.

Kitabın kurgusuna % 100 oranında bayılmadım, ancak içinde beni çeken çok şey vardı. Yabancı bir kültürü tanıtması bunun başında geliyor. Tomo ve Katie'nin cilveleşme olayları da fena değil ama arasıra can sıkıyor doğrusu. Aşk sevimliydi ama. Romantik bile denilebilir. :D Ne kadar çabuk, ne kadar çok dediğim oldu yani. Onun dışında diyecek pek fazla bir sözüm yok sanırım. Konu ilginizi çektiyse bir bakın derim, ben ikinci kitaba okumayı planlıyorum, çok kötü bir yere kaldı. Üstüne klavye basmadan da geçemeyeceğim, kapağı ne kadar güzel değil mi ama! Bayıldım!