11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Beauty (Anita Blake, Vampire Hunter, #20.5) - Laurell K. Hamilton Bhttp://kitabisevda.blogspot.com/2012/05/beauty-anita-blake-205-kitap-yorumu.html

Gelecek ay çıkacak olan ve serinin 21. kitabı olan Kiss The Dead'in ön okumasıda içinde bulunduran kısa bir hikayeydi Beauty. Anita, JC ve Asher banyoda, o meşhur siyah küvette haşır neşir olurken onların hislerine, bir birlerine olan bağına ve anılarına göz atıyoruz. Karakterleri hatırlıyoruz. Gerçekten çok güzeldi. Laurell gene sahneyi öyle güzel çizmişti ki sanki bende onlarla birlikte küvetteydim. Ah keşke!

Aynalar sanki hem geçmişi hem de o anı temsil ediyordu. Anita, JC'un anılarıyla bize Asher'ı bir kez daha eskiden olduğu gibi yansıtıyordu. Bulduğum tek sorun yazar aynı şeyleri gerek kitabın içinde gerek serinin içinde çok tekrar ediyor. Bu beni seriden gerçekten çok soğutuyor. Yeni okuyuculara kolaylık sağlayabilir ama bir fan olarak gerçekten rahatsız oluyorum.


"How could small-town, middle-class me keep the interest of this man, this centuries-old vampire, who had seduced his way across Europe and at least half of America? And yet, I had"

"Nasıl küçük bir kasaba kızı olan, orta halli ben, yüzyıllar boyunca yaşamış, Avrupa'nın tamamını ve Amerika'nın yarısını baştan çıkarmış bu vampirin ilgisini kendisinde tutabilirdi ki? Garipti ama tutabilmiştim."