11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Fury's Kiss - Karen Chance http://kitabisevda.blogspot.com/2012/10/furys-kiss-karen-chance.html

Kitabı okurken sabahladım :D Görüncede dayaynamayıp koyayım dedim.

image

Fury's Kiss (Dorina Basarab #3)
Karen Chance

Tür:Paranormal Aşk Hikayesi
Sayfa:536
Goosreads Puanı: 4,34 (720 oylamada)
Türkçe:ÇevrilmediDorina Basarab, benim sevgili Dhampir'im,

Uzun bir aradan sonra seni okuma şansı elde ettim. "Hoşlandın mı" diye sorarsan biraz hayal kırıklığına uğradığımı söylemem ne yazık ki kaçınılmaz oluyor. Tabii kitabının sonu beni çok şaşırttı. Dory ile Dorina (Senin vampir yarın) arasındaki ayrım benim biraz kafamı karıştırdı. Bir kez daha Mircea'nın bir baba olarak ne kadar harika, bir sevgili olarak ne kadar odun olduğunu anladım. Hayatın artık iyice yoluna mı girdi ne!

Sana daha çok puan vermek isterdim ama ne yazık ki Karen'ın seni anlatma tarzı beni yoruyor, sürekli bir aksiyon! Olayları hazmetmemize izin vermiyor. Doğal olarakta aşırı olan kitap sayfaları gözümde büyüyor. Belki seni de Türkçe'ye çevirirler ne dersin? Cassi ile olan karşılaşma sahnen! Bir oturup konuşun, şu işi açığa kavuşturun ne olur, beklemekten iliğim her tarafım kurudu.

Louis- Cesare gerçekten farklı bir vampir, onun bulduğun için şanslısın. Bırkamayı düşünürsen her zaman talibiyim. İlişkiniz bazen çıkmaza girmiş gibi görünsede mutlu sonunuzu görüyorum.

Kitap boyunca ne çok ayılıp bayıldın sen öyle! 6 defa falan oldu sanırım. Claire'in yorumları beni gülümsetti ama onda yapay bir şeyler var. Belkide hikayesini tam bilmediğim için...
Beni en çok Senate'nin senin yeni pozisyonunu açıkladığı andaki düşüşün güldürdü. Ah Kit Marlowe! Onun aşık olmasını ne kadar çok istiyorum! Öpüştüğünüz anda bir şeyler olsun o kadar çok istedim ki!!! Ama tam bir çıkmaz olurdu. Gene de onunda bir hikayesi, serisi olmalı. Çok şey istemiyorum değil mi?

Bu kitapta Zombiler olmak zorunda mıydı? Gerçekten??? Düşmüş meleklere sözüm yok!

Bana geçiş kitabı gibi geldi Dory. Bir şeyler olacak belli, büyük şeyler. Ama tam oturmamıştı. 4. kitapta artık, ne zamansa.

Seni kısa zamanda okumayı umuyorum. Sağlıcakla kal!

Sevgiler, Merve

Kitap Hakkında:

Hafıza kaybı ile uyanan Dory gene bir sürü şey ile uğraşıyor. Önce hafızasını kazanmaya çalışırken vampirler tarafından sürekli bir saldırıya uğruyor. Marlowe'un ona karşı oaln düşmanlığı, Mircea'nın beynine ufakken yaptığı bir duvar ve çocukluk anıları, bu duvarın çökmeye başlaması ile... Çok yoğun, aksiyon dolu ve biraz karmaşık bir kitap.
Zombi-vampirlerin saldırıları ve onca vampirin ölümü, en sonunda Faeri'nin dünyayı ele geçirip eski tanrıları serbest bırakma planlarının gene Dory tarafından alt edilmesi... O kadar çok olay var ki.

Cassie sevenler ve Mircea'ya tapanların ve Louis-Cesare'a aşık olanların okuması gereken bir seri.

Seri:


Midnight's Daughter (Dorina Basarab, #1)
Death's Mistress (Dorina Basarab, #2)
Fury's Kiss (Dorina Basarab, #3)

Alıntılar için bloguma uğrayın :))