11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Kiss the Dead - Laurell K. Hamilton Ah Anita!

Son kitabıda bitirmiş bulunuyorum ve asla yeterli değil. Bu kadının yazma stiline bayılıyorum. anitayı nasıl da özlemişim!

Kitapta eksik ya da fazla bulduğum tek şey çok fazla tekrarın olması. Bir kaç sayfa önce söylediği şeyleri tekrar üstüne basa basa söylemesi beni çok bunalttı. Serinin tüm kitaplarını defalarca okuduğum için bazı paragrafları adım gibi biliyorum. Bir fan olarak beni en rahatsız eden şey buydu.

Anita benim en uzun süre takip ettiğim, bayıla bayıla her kitabını okuduğum bir seri. Karakterlerinden, kurgusundan, anlatım tarzından ve paranormal yaratıklarından aldığım zevki sanırım hiç bir şeyden alamam. Okurken kendimi tutamayıp çığlıklar attığım anlar oldu. Öylesine seviyorum işte.

1 yıllık bir aradan sonra ( kısa hikayeyi saymıyorum) en sonunda ona kavuştum. Son kitapta olduğu gibi bundada yazar o klasik giriş kurgusundan vaz geçmişti. Artık her şey daha hızlı gelşiyor. Anitanın özel hayatı çok daha ön planda. Polis işi ile daha karışık. Kitap Anitanın bir vampiri sorgulamması ile başlıyor. 15 yaşında bir kız vampirşler trafından kaçırılmış. İş başa düşüyor tabiki de.yeni bir Maraşelimiz var Brice, sonradan öğreniyoruz ki kendisi gay ve Anita tarafından eğitilmek istiyor.Zebrovski ve Anita bu kitapta gerçekten çok yakındı. Hiç olmadıkları kadar. Dolph ise o sinir bozucu problemlerini atlatmıştı.

Sıra şimdi Larryde. Larry anitanın ahlaki değerlerinin kirlendiğini düşünüyor. Bu benim için büyük bir darbe oldu. Ondan hiç beklemezdim Tek aklıma gelen şey. Laurell canı sıkıldıkça karakterlerin huylarını değiştiriyor. Ronnie gibi.

Kitapta başka dikkatimi çeken şey Asher'ın olayı iyice abartmış olması. kıskançlığı o dereceye geldi ki Jc onu şehirden bir süreliğine gönderiyor. Bu arada JC ve Richard Envy adlı altın bir kaplanla sevişiyor. Anita o eski Anita değil. Ama memnunum. Asher çevresindeki herkesin kendisini sevmesini istiyor ve bu Anitanın bütün seviglileri için problem oluşturuyor. J-C, Asher'a karşı koyamıyor.

Kitapta hiç Richard ve Jason yoktu, ne de Edward.

anitanın bir kız arkadaşı var. Sevgili olarak adı jade, Anita onu Black Jade diye çağırıyor. Kara Yeşimtaşı.

Jc bu kitapta benden browni puanlarını kaybetti. Asher Anitanın canını yakarken en son cevap veren o oldu. Şehrin Efendisine yakışmıyor böyle davranışlar.

Cynric, Son mavi Kaplan artık o küçük çocuk değil ama Anita hala o yaş problemlerini atabilmiş değil. Seviyorum bu kızı gerçekten.

Klasik sevişme sahneleri vardı. Atladım. Çok sıkıcı oluyor.

Micah bu kitapta pek ön planda değildi.

Damien çok kısa bir saniye göründü. Onun bir sevgilisi var ve Anita'nın yatağını paylaşmıyor.

Kisaca kitabın konusuna gelirsek Anita bir grup her yaştan insanın vampir yapıldığını öğreniyor.Bunlar özgür olmak isteyen vampirler ve bunu medyanın ilgisini çekerek yapabileceklerini sanıyorlar. Bir efendiye bağlı olmaktansa ölmeyi tercih eden kurbanlar. bu fikri akıllarına bir baş vampir sokuyor ama onlara bir şey yapmasını söylemiyor. kitabın sonunda bir insan Suçlu Zevklere giriyor, üzerinde bomba var.Anitayı ve diğerlerini bir seferde öldürme planında. ama Swat ekibiyle birlikte anita adamı etkisiz hala getiriyor ve her şey mutlu mesut bitiyor.anita göz yaşları içinde...