11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Soldan İkinci Mezar  - Bilge Gündüz, Darynda Jones "Ah Reyes, bir kez daha Hollandalı de!

description

Öf, bu serinin kitapları da ne çabuk bitiyor ya.

Tehlike, Will Robinson, Beam-me-up ve Scotty ile çok güzel anlar yaşadım. Bu kadını çok seviyorum. Ama Reyes'i de çok seviyorum.

Charley gene ne kıçını beladan kurtarabiliyor ne de ölebiliyor. Sürekli bir aksiyon, eli bıçaklı bir katil, polis ve hastane arasında gidip geliyor. Güçlerini keşfediyor, güldürüyor, hayran bırakıyor.

İki olay var.
İlk problem Reyes'in bedeninin kayıp olması. Ve iblislerin onu bulmuş durumda. Amaç ise terkettiği bedenini bulup cehennemin kapısının kapalı kalmasını sağlamak. Ve tabii Reyes'in insan bedeninin ölmemesi de gerekiyor.

İkinci ve Charley'in 3-5 kez ölümle yüz yüze gelmesini sağlayan özel dedektif statüsünü gerektiren olay ise Cookie'nin bir arkadaşının kayıp olması, yetmezmiş gibi bir de lise arkadaşlarının teker teker "kaza" geçirerek öyle ya da böyle olması. Ne tesadüf ama.

Şimdi bunu atlattıktan sonra Reyes'e methiyeler düzmek istiyorum ya da istemiyorum, onun ne kadar harika olduğu açık. Size sadece onu ilk benim kaptığımı söylüyorum. Geri kalan herkes avucunu yalasın.

Gene çok hoş bir kurgu ve hiç durmayan bir hadiseler dizisi ile karşımıza çıkıyor Darynda. Bunu esprili ve biraz yılışık, yer yer ciddi bir dille de bize aktarıyor. Kimse Charley'in işinde kötü olduğunu iddia edemez ya da inandırıcı olmadığını. Yarattığı dünya açısından içinizde bir şüphe olmasın yani, gönül rahatlığı ile başlayabilirsiniz, eğer ki ilk kitabı okumayı düşünüyorsanız.

Charley benim için o kadar gerçek bir karakter ki size anlatamam. Bu kitapla bunun farkına vardım. O ağlayınca benim de canım yanıyor. Sinirlendiğin benide paylaşıyorum bunu. Yazar başarıyor anlayacağız. Komik olması da cabası. İçi hep buruk. Ailesinden genelde nefret ediyorum.

Doğaüstü olaylara gelirsek Charley bayağı yol kat etti, ışık topuna falan dönüşüyor. Ölüm Meleği olmak ne demek bunu keşfediyor, pek de ileri gidemiyor ketum Reyes yüzünden ama olsun.

Sevişmiyorlar.
Bakmayın öyle, onca gerilimden, öpüşmeden sonra bir barışma seksi bekliyordum Reyes ve Charley arasında, amma ve lakin kısmet değilmiş. -otururağıtyakar-

Bu seriyi yeni yaptığım öneri listeme de ekliyorum. Yani çetin ceviz kadın karakter seviyorsanız bir an önce başlamalısınız. Bu güne kadar başlamamanız da hata ya neyse... -lafıdasokargider-

Yok gitmez, bir kaç tane sevdiğim alıntıyı da paylaşıyorum. Okumadan değerlerini bilemeyeceksiniz ama ne yapalım, kader kısmet.

Alıntılar için:
http://www.kitabisevda.com/2013/04/soldan-ikinci-meraz-darynda-jones-second-grave-left-kitap-charley-davidson.html