11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Defiance - Lili St. Crow, Lilith Saintcrow Tuhaf Melekler serisini neden sevdigimi ve nefret ettiğimi tekrar hatırlamış bulunuyorum. Öncelikle kitap akıcıydı, aşk üçgeni olması her zaman kitabı daha ilginç yapıyor bu bir gerçek.Ara ara çok fazla aksiyon olduğu için sıkıcı olsada kitap gayet akıcı ve tabiki aksiyon dolu. Dru'nun hayatına haya suikastler yapılıyor, yani bu kıza rahat yok.
3 Kitapta Dru'nun aşık olduğu kurtadam Graves kaçırılıyor ve kitabın temasına bu hakim.Yani 4. kitap aslında 3. kitabın devamı denilebilir. Aslında pek bir olay yok. Kitapta sürekli bir aksiyon var, sürekli sen tehlikedesin olayları var.Christophe hayranıyım bu bir gerçek ama kızı bu kadar cahil bırakmasının ona yardım edeceğini hiç sanmıyorum. Serinin final kitabı olan 5. kitap 2011 kasımında çıktı. Umarım bu koruyucu tarzından vaz geçmiştir.


Kısaca Özet;

Dru kıskanç bir svetocha atlatmıştır en yakın arkadaşı Graves vampir kralı tarafından kaçırılmış ve onu haftalardır bulamamaktadır.hiç bir şey olmamış gibi eğitimine devam etmesi ondan beklenmektedir çünkü o çok değerlidir. Christophe ise bazı gerçekleri ondan saklamaktadır. Ve Dru gerçekten bunalmıştır. En son Leon'un bir kaç delil getirmesiyle bir tuzağa adım atar ve sonra işler sarpa sarar.