11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Black Lament - Christina Henry Gittikçe kötüleşiyor bu seri. Öneri listemden de çıkardım :(
Yorum geliyor.

Yorum ayrıca Kitab-ı Sevda yayınlandı.

Bu seriyi okumayalı bayağı olmuş yahu! Zamanında ne de severek okumuştum!

Lucifer'ın direkt soyundan gelen tek çocuk özelliğine sahip olan Madeline 3. kitapta Gabriel ile evlenmiş, ardından onu kaybetmiş ve bu da yetmezmiş gibi hamile olduğunu, Lucifer'ın bu çocukta gözü olduğunu öğrenmişti. Bu kızın başından bela asla eksik olmuyor bana sorarsanız. Hatta normal bir gün gelse, kıçından ısırsa gene anlamaz, gene anlamaz. :D
Serinin 4. kitabında ölen eşi için ızdırap çeken bir Madeline var. Gabriel babası Azazel tarafından öldürülmüştü, hatırlayın. Made, Lucifer'ın oyunlarına gene kurban oluyor. Periler, ölen önceki kraliçenin intikamı için onun peşinden kiralık katil yolluyor, Ajans ise meleklerin ve perilerin işlerine karışmamak için kendi ajanlarını ölüme göndermeye hazır. Madeline'in babası Azazel ise vampirleri güneşe çıkaracak bir formül hazırlığı içinde. Üstelik Lucifer onu terketti, gücünü hissedemiyor ve zaman kadar yaşlı doğaüstü bir yaratık Madeline'e ilgi duyuyor.

Kızın daha ölen eşine yas tutmaya dahi vakti olmadı. Ve Nathaniel Lucifer'ın emri ile onu korumak için görevlendirildi. Aralarında bir şeyler oluyor.

Bu seriyi ne kadar çok beğendiğimi size söylemiştim, hatta öneri listeme koymuştum. Türkiye'de de çıkınca çok sevinmiştim. Ama her kitapta daha da bir düştü bu seri. Konuşmalar basitleşti, kurgu olaylar inandırıcılığını kaybetti. Kızımızın ayran gönüllü hali iyice bunalttı. Hiç bitmeyen gücü ise benim için bu seriyi bitirdi.
Okuduğum son kitabı olduğunu söylüyorum. Daha da bu seriye elimi sürmem ben. Lucifer için bile -_-

Kitaptaki her erkek onu istiyor, kuşkusuz liderleri kabul ediyor. Her olaydan yaralı çıkıyor ama yaralarından dolayı asla yataklara düşmüyor. Herkes onun peşinde. Herkese mavi boncuk da dağıtıyor.

Kurgu ve anlatım artık inandırıcı değil. Size de pek önermiyorum artık bu seriyi. Üzüldüm, o kadar da sevmiştim hani!