11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Beastly - Alex Flinn Ah, çok hoştu. Yorum geliyooo!

Güllerle bezenmiş, azıcık kürk eklenmiş, aşka bulanmış tam bir gençlik hikayesi.

http://www.kitabisevda.com/2013/09/kitap-yorumu-beastly-alex-flinn.html

Her kitap kurdunun gönlünde bir Beastly yatar. Ancak Kyle bize kısmet değilmiş. Filmden dolayı yıllar, uzun yıllar önce duyduğum bir kitaptı bu sevgili peri masalı uyarlaması. Okumaya da yıllardır niyetliydim. Şimdiye kısmet oldu!

Kyle güzelliğin ve paranın her şeyi satın aldığı bir çevrede, sığ bir babanın tek oğlu. Sarı saçları, maviş gözleri ve Özgürlük Anıtı ile kapışacak kadar büyük bir egosu var. İnsanları incitmekten de zevk alıyor. Babasının suçu hep bunlar. Annesi küçük yaşta terk etmeseydi belki de bu kadar kederli ve saplantılı olmazdı. :(

Ancak Kyle bir gün yanlış kişiye çatıyor. Bir cadıya. Kendra'ya. Güya onu kandırıp hayallerini yıkmayı planlayan Kyle, kendi oyununda bir kurban oluyor ve ceza olarak bir canavar olarak uyanıyor. Ve bu büyüden kurtulması için iki yılı var. Aşık olmak, gerçekten sevilmek ve sevmek zorunda. Ve öpüşmek.

Hayatı boyunca gerçekten hiç sevilmemiş, sığ ve serseri biri nasıl gerçek aşkı bulur? Bulduğunda onu nasıl tanır?

Balo'da beyaz gül buketine bakan bir kız. Son anda yaptığı nazik bir davranış yüzünden kazandığı iki yılda... Kendi okulunda burslu okuyan bir kızıl kızda.

Konu tanıdık değil mi? Kütüphaneniz ne kadar büyük desem? :) Güzel ve Canavar peri masalından uyarlanmış bir hikaye Beastly. Bir aşk hikayesini okuyoruz. Gayet akıcı ve kısa, sayfalara kanıp uzun bir kitap beklemeyin. Kısa olduğu kadar da sıcak bir hikaye ama. Üstelik tek düze bir anlatım yok, arada başka peri masallarından chat sohbetleri de okuyoruz. :)) Güllerle bezenmiş, azıcık kürk eklenmiş, aşka bulanmış tam bir gençlik hikayesi.

Kendra, nasıl bayıldım onun hikayesine! Kuşkusuz kitaptaki en ilginç karakter. Cadı! Daha ne olsun! Alex, ona da bir kitap yazmış ama aşkını bulan o değil sanırım. Onu da mutlu görmek istiyorum!

Peri masallarını modern çevrede okumak isteyen, yakışıklı şövalyelerini bekleyen prenseslere önerilir. :D