11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Every Day - David Levithan Cık. Kabul etmiyorum bu son olamaz. Seri mi bu kitap seri değilse David'i öldürmeye gidiyorum. Nasıl olur lan bu! Puşt.

Yorum ayrıca Kitab-ı Sevda'da yayınlandı.


Ya her gün yeni bir beden de uyansaydınız?
Her gün o kişinin hayatına mümkün olduğunca az zarar verip, bir sonraki günü bekleseydiniz?
Hiç kendi kimliğiniz olmayacağını bile bile...Kendi ailenizin olmayacağını... Ödünç alınmış günler içinde yaşasaydınız?
Ve bir gün aşık olsaydınız?
Ve her gün farklı bedende, ona sahip olmayı umut ederek ve asla gerçekleşmeyeceğini bilerek...

16 yaşındaki A kendi bildi bileli her gün bir bedenden başka bir bedene sürüklenip duruyor.

Bir adı bile yok, kendi kendisine A diyor. Bir kimliği, cinsiyeti, cinsel terciği yok. Bir sabah uyandığında erkek, kadın, gay, lezbiyen, intihara meyilli, şişman, keş olabilir.

Ancak bir gün Rhiannon ile tanışıyor. Onun sevgilisinin bedeninde. Ona pek değer verdiği söylenemez. O günden sonra A, her gününü Rhiannon ile gerçirmek için elinden geleni yapıyor. Daha önce yapmadığı bir şey. Sonuçları önemli değil. Çünkü ona aşık.

Ama Rhiannon ne onu, ne gücünü ne de bir cinsel bir tercihi olmayışını anlamıyor. Anladığında ise önlerinde çok büyük bir sorun var. Üstelik Rhi birazcık mazoşist, bilindik anlamda değil.

Bu kitaptan o kadar farklı şeyler beklemiştim ki size anlatamam. Özellikle David'in adı bu kadar duyduktan sonra. Benim tarzım değildi diyip işin içinden sıyrılmalı belkide... Kitap fena değil, yalnız homofobik arkadaşların uzak durmasını öneririm.

Beni en çok etkileyen ley kitabın sonu oldu. Resmen finalsiz gibi bir şey. Yazarın e-mailini bulamadım, o yüzden facebook'a attım ama yok, cevap yok. Böyle bıraktığına inanamıyorum. Çölde son damla suyunu dökmüş bir bedevi gibi çaresiz hissettim kitabın sonunda. Aşk kitaplarda böyle olmamalı...

Kitaba 4 verdim ama hani öyle 'çok güzel bir kitap öner' dediğinizde Every Day aklımdan geçmez. Dediğim gibi, daha büyük bir şok, etki ve tarih edemediğim duyguları hissetmeyi bekliyordum...