11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Açlık Oyunları (Açlık Oyunları, #1) - Sevinç Tezcan Yanar, Suzanne  Collins http://kitabisevda.blogspot.com/2012/02/aclk-oyunlar.html
Gene mükemmel bir kitap daha okudum. Etkisinden çıkmam biraz vakit alacak gibi görünüyor.Kitap çok akıcı, etkileyici, büyüleyici, şaşırtıcıydı. Yazar detayları çok güzel vermişti. Her anı sizde Katniss ile birlikte yaşıyordunuz.Kitabın nasıl bittiğini anlamadım.Her sahne ne olacak korkusuyla geçiyordu. Özellikle Peeta, tamamiyle beni büyüledi. Çok fedakar, özverili ve çok aşıktı.
Bu kitapta fedakar olmayan bir karakter bulmak çok zor sanırsam.Karakterler gerçekten çok inandırıcıydılar. Kitap boyunca kendi içlerinde çelişme yaşamadılar.
Çok duygusal ve vahşi bir kitaptı.içinde bir kaç öpüşmeden başka cinsellik içeren şey yoktu.Bol bol kan bıçak ve diğer unsurlar vardı.
Rue'nun ölüm sahnesi beni gerçekten çok etkiledi.Karakterle kendimi öyle bütünleştirmişim ki ağlamama engel olamadım.
Kitabın sonu ise tam bir süpriz oldu.Ve çok kalp kırıcıydı.
Sonraki kitaplar hakkında pek bir bilgim yok ama olay çok kötü bir halde görünüyor şuan için.Onlara şans dilemekten başka seçeneğimiz yok gerçekten.
Çok sıradışı, acımasız ve tadı damağınızda kalan bir aşk hikayesi.

Edit: Kitabı okuduktan ve filmi izledikten sonra Peeta'dan pek de haz etmediğimi anladım. Çok zayıf ve duygusal anlamda çok bağımlı bir karakter. Erkek dediğin biraz iş bitirici olmalı. Çabalamalı.