11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Sonsuz Dokunuş  - Corrine Jackson, Deniz Başkaya Detaylı yorum yarın sizinle!

http://www.kitabisevda.com/2013/08/kitap-yorumu-sonsuz-dokunus-corrine.html

Sonsuz Dokunuş tanıtımıyla, kapağıyla beni çeken bir kitap olmuştu. Dex çıkarsa da gönderse diye bayramda günleri saydım. Kapağı orijinal değil, biraz hayal kırıklığı oldu ama DEX'in edisyonu da fena değil. Yani güm güm, okumalı. Mor bebişim gelince, elimdeki kitabı bitirip hemen başladım.


Konusu
Remy, onu ve annesini döven üvey babasının son dayağı sonucu hastaneye düştüğünde bu olaylardan habersiz olan babası hemen gelir ve onu alıp eşi ve çocuğunun yanına götürür. Birlikte yaşamaya başlarlar. Remy normal bir hayara sahip olur, liseye başlar, yeni arkadaşlar edinir. Ancak hayatını kabusa çeviren bir gücü vardır. Diğer insanların yaralarını kendi bedenine alabiliyordur Remy ve bu yeni hayat onun için tam bir cennetir. Ancak orada karşılaştığı Blackwell'ler ile aralarında geçenler geleceğini tehlikeye atmaktadır.

Remy her geçen gün hem gücünü daha iyi tanıyıp hem de ne olduğunu, geçmişini öğrenecektir. Ancak Kötü geçmişi asla onu bırakmaz... Yeni ailesini korumaya ve yeni kazandığı bu güven duygusunu kaybetmemeye kararlıdır.

Düşüncelerim
Kitap Alacakaranlık fan-fic sanırım. Yani o kadar çok sahne, o kadar çok konuşma benziyor ki bazı sahnelerde ne yapıyo bu yazar ya dedim. Ne ettin sen dedim. Bu kadar etme, eyleme dedim. Hepimize yazık dedim. Ama dinletemedim. Çayır, onlar Cullenlar pardon Blackwell'ler, benden uzak dur, sensiz olamam, kafeterya, diğer koruyucu grup ve daha neler neler. Nette fan-fic olduğuna dair bi şey bulamadım. Kurt kuzu demek istiyorum en son olarak ve çekiliyorum. Aldınız siz mesajı.

Ama hoşlandım mı? Evet! Evet!!... (der utanç içinde ağlayarak uzaklaşır.)

Önce Asher'dan başlayalım istiyorum, Remy'ye sonra gireceğim. Bu motorlu herif beni ilk adıyla tavladı. Anita hastasıyım, Asher'ı severim. Yer edinmiş aklımda. Onun dışında pek bir marifeti yok efendimizin, sürekli aşk-ı ilan ediyor. Kızı kendinden kurtarmaya kararlı! Gabe'in totosuna baktığımız bir an geldi aklıma şimdi kitaptan. Ihıhıhı. Onu seçseydi ya! Gabe, Asher'dan daha renkli bir karakter. İlanı aşklar içimizi baymazdı en azından. Asher tam bir sözle bad boy bu arada. Kızı kurtarması gereken en önemli anda...tırt. Dövmesi, motoru, sakalı, yarası falan var ama... İntihar eğilimini de unutmamak gerek! Çocuğun içi dışı pammık pammık.

Remy, ah Remy. Bütün bunların sorumlusu sensin! Kickass olmasaydın ben bu kitaptan hoşlanmaz, alay konusu olmazdım. Zaaflarım var! Çok büyük zaaflar bunlar!

Sıralıyorum!
Kickass olması 1,
çoook kötü bir geçmişi olması 2,
ağlamaması 3,
kimseye güvenmeme çabası 4,
kontrol edemediği gücü olması 5...

Yani sizin anlayacağınız ben daha kitabın kapağını gördüğümde vurulmuştum, o günden beri de bu böyle...

Lucy,Remy'nin üvey kardeşi çok sevimliydi. Gabe'i ona yaparsa yazar vallahi bozuşuruz! Bu arada koruyucu takımının güçleri biraz saçma geldi; onlar avcı, duyabilirken neden tat, koku alamıyorlar anlamadım. Sanki yazar bir kötü yanı olsun demiş, bunları eklemiş...

Şaka maka kitapta bazı sahnelerde çok duygulandım. Yazar kurgu ve diğer karakterlerde hoyrat davransa da Remy'i oturtmuş. Benim için gerisi önem taşımıyor. - onlarda fena değil ama-

Alacakaranlık & kickass severlere önereceğim bir kitap. Hele kadın karakterin kötü bir geçmişi olsun diyorsanız. Ama hani bildiğiniz buram buram Edward & Bella kokuyor.

not: Bir de kitapta çok boş konuşma var. Aynı şeyleri 2 3 kere tekrar etti Asher. Abartı.

not2: Facebook'da gelen bir yorum la hatırladım; Koruyucuların güçleri ya da güçlerinin bedeli Fısıltı serisindeki Düşmüş Meleklere çok benziyor.