11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
The Fault in Our Stars - John Green http://kitabisevda.blogspot.com/2012/07/kitap-yorumu-fault-in-our-stars-ve-john.html

13. ÜKG Blog Turu: Aynı Yıldızın Altında || John Green - Yorum
http://www.kitabisevda.com/2013/07/ukg-blog-turu-ayin-yildizin-altinda-john.html

Tür: Genç- Yetişkin
Sayfa:336
Puan: 4.59(Goodreads)
Benim Puanım.5

The Fault in Our Stars da Hazel'i okuyorduk. Kitabın en başında ailesi için yaşayan, bir nevi yaşama katlanan bir havası vardı Hazel'in. Sonra bir gün Gus ile tanışıyor. Augustus. Aşık oluyorlar. Gus'ta kansere bir bacağını vermiş.
Beni asıl büyüleyen şey karakterlerin seçimleri, aralarında geçen sohbetler ve düşünce tarzları.
Gus ile aralarında geçenler, bir kitabın sonunu öğrenmek için Amsterdam'a gitmeleri, orada yaşadıkları... Her şey çok yoğun.

Ödüllü bir kitap ve okuduktan sonra bunun nedenini anlıyorsunuz. 2012 yılına damgasını vuran harika bir kitap. Üstelik film de oluyor.

Hayata bakış açımı değiştirdi diyemem ama okuduğum için mutlu olduğum kitaplardan. Tekrar okumaktan zevk alacağım, ömrümün sonuna kadar kütüphanemde tutacağım...

Hazal Grace Lancaster
Augustus Waters

Edit:(Spoiler) Bu arada kitabı okurken göz yaşlarım sular seller gibi aktı. Kolay ağlayan biri değilim ama John'un iki kitabı da bende böyle hisler uyandırdı.
Gus öldüğünde benimde bir arkadaşım ölmüş gibi hissettim. Onların o yarı anlamlı konuşmalarına bir daha tanık olamayacaktım çünkü. Yaşadıkları şeyler o kadar yoğundu ki, insanın içinde en azından böyle bir tutkuyu tadabilme arzusunu uyandırıyordu.

Kurgusu ve konusuyla bence önümüzdeki yıllardada gündemden düşmeyecek, belkide unutulmaz kitaplar arasında yerini alacak.