11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Full Blooded - Amanda  Carlson Olmamış bu. Ayrıca finalsiz :( Sıef meraktan 2.yi okursam okurum. Ki ondanda vaz geçtim. Boşuna uykusuz kaldım :(

Yorum: http://www.kitabisevda.com/2013/08/kitap-yorumu-full-blooded-amanda-carlson.html


Full Blooded'a benim Urban Fantasy okuma çılgınlığımda başladım. Şöyle bir kaç yorum ileri ve geri giderseniz ne kadar kickass, UF varsa okuduğumu kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Yaz hâli. (Şarkı var yazının sonunda, olala!)

Sanırım goodreads bana Blade Song'u okuduğum için bu kitabı önermişti, ben de kulak astım. Neden olmasın, bir şeyler okumam gerekiyor zaten dedim ve başladım.


Konusu
Jessica McClain sadece erkeklerin şekil değiştirici olduğu bir gerçeklikte dünyaya gelmiştir. Yani hiç kadın şekil değiştirici yoktur bu evrende. Ergenlikte şekil de değiştirmediği için çok zor bir durumdadır Jessica, ki değiştirse de hayatı tehlikeye girecektir. Rahat bir nefes almak için sürüyü terk etmiş, polis sonrada özel dedektif olmuş, şimdide doğaüstü yaratıkların davalarına bakıyordur. Babası kurt sürüsünün lideri, üstelik en güçlü lider bile denilebilir. İkiz erkek kardeşi ve babası onu korumak için her şeyi yapabilecek kapasiteye sahiptirler. -Buralar gayet güzeldi-

Jessica gecenin bir yarısı şekil değiştirip, evini yerle bir edip, dikkati üzerine çekince her şey karman çorman oluyor. Babası fazla kişiye ulaşmadan onu hemen alıp sürünün yanına götürüyor. Ancak dünyadaki tek şekil değiştirici kadın olmanın bazı zorlukları var. Habil Laneti: Sürünün sonunu getireceğine inanıyorlar. Babası kızını korumak için onu özel dedektiflik yaptığı hayatına korumalarla beraber gönderiyor; bir nevi yem. Jessica'nın bu durumundan haberdar olanlar direkt saldırıya geçiyorlar. Evinde serseri bir kurt peydahlanıyor, peşinde insan bir polis tuhaflıklarını sorguluyor ve her şeyden kötüsü; yaşlı, güçlü efsanevi katil bir şekil değiştirici onunla görüşmek istiyor. Her şey pek de güllük gülistanlık yani.

Jessica hayatta kalacak mı? Hayvanını kontrol edebilecek mi? Onu sürüden kim sattı? Ve onu kim öldürmek istiyor? işte kitap boyunca bu soruların yanıtlarını aradık.

Yorum
Bu kitap gayet hoş başladı, beğeneceğimi umarak başladım yani.Yarısına kadar bazı yerlerde hop oturdum hop kalktım. Puanı da yukarıda gördüğünüz gibi düşük falan da değil. Ama sevmediğim, eh işte dediğim bir kitap olarak kaldı.

Şöyle nedenlerini maddeleyeyim size.
Kız öyle pek kickass değil,
Erkek karakter yapay - Eşi.
Kız sürekli ağır dalaşına giriyor. - çik lit okurdum dövüş okumak istemesem-
Sonu finalsiz
Şekil değiştiricilerden beklediğim sert hava yoktu.
Kavgalar tatmin edici ve ciddi değişdi.
Sonu çooook berbat -spoiler- Tanrıça geliyor, herifi alıyor. Başka?-
Sürekli kızı birileri kurtarıyor.

Bu nedenler beni soğuttu, kitabı okuduğuma pişman oldum. Daha iyi bit şeyler bekliyordum. Okuyacak arkadaşlara önermem. gidin başka kitap okuyun. Vakit kaybı. Ben de seriye devam etmeyi düşünmüyorum.