11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Feral Sins (The Phoenix Pack, #1) - Suzanne  Wright http://www.kitabisevda.com/2013/05/kitap-yorumu-feral-sins-suzanne-wright.html

Bu kadar boş, gereksiz ve amaçsız konuşan bir topluluk görmedim. -oh, içimden attım, rahat rahat yazabilirim.

Feral Sins'de kurda dönüşemeyen, hayatı boyunca bu yüzden 3. sınıf insan muamelesi gören bir alfa kızının istemediği biriyle eşleşmemek için yardıma ihtiyacı olan başka bir alfa ile 'yalandan eş' olma olayını anlatıyor. Tabii iş farklı yönlere çabuk dağılıyor.

Taryn komik, hazır cevap kendini az çok bilen güçlü bir karakter, amma ve lakin kitap çok fazla geyik içeriyor. 430 sayfalık bu kitaptan eğer yazar 'aşırı' olan seks sahneleri ve bu geyikleri çıkarırsa çok daha mükemmel bir kitap olur. Şu haliyle benden zar zor iki puan alabildi.

Okuduğuma okuyacağıma bin pişman oldum. Seni seviyorum olayları uzadı, onu geçtim Trey'in büyükannesiyle Taryn'in boktan konuşmaları içimi baydı. Yazar sıçmış bırakmış.

Seriye devam eder miyim? Pek sanmıyorum... Ne içinde ki aşk aşktı, ne erotik kısmındaki sevişmeler ilgi çekiciydi, ne de kurgu merak ettiriyordu. Sonunda ne olacağı o kadar barizdi ki. Boşuna harcadığım saatlerimin geri gelmesini talep ediyorum.

Kitaptaki orgy sahneleri, sen benimsin, bu cinsel organ benim, ay ay ay benim eşim sensin sensiz olaman bla bla'sı kusmanıza neden olabilir. Zira hiç inandırıcı değil. Yazarın ilk kez kitabını okumuyorum, hazır cevap - yarı sert kadın karakteri yaratmayı başarıyor ama gerisinde az buçuk yüzüne gözüne bulaştırıyor.

Bu seriyi okumanız yerine size Lora'nın Breeds serisini öneririm. Bana çok orijinal ve özgün gelir. Ya da Nalini'nin Psy serisi de olabilir.

Okumanızı önermem, almayın elinize. Sırf kadın karakter yüzünden 2 veriyorum. Yer yer espirileri hoştu.

Bu arada kitabın yaklaşık %70'i seks ve %20si mutfakta geçiyor.

Beta ve diğer erkek karakterleri de hiç sevmedim çok uysallar o beklenen baskın doğayı sezemedim. Yazar dünyayı oturtamamış, bunun yanında karakterleri de oturtamamış. Ya bir de adamların konuşmaları o kadar sıkıcıydı ki!