11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
How to Drive a Dragon Crazy - G.A. Aiken Nasıl Nasıl nasıl bekleyeceğim. SABIR!!! (Okumadan önce)

http://kitabisevda.blogspot.com/2012/09/how-to-drive-dragon-crazy-dragon-kin-6.html

How To Drive A Dragon Crazy (Bir Ejderhayı Nasıl Çılgına Çevirirsin)
G. A Aiken

Tür: Paranormal, Aşk Hikayesi,
Sayfa:352
GR puan:4,34
Puanım:5
Türkçe: Çevrilmedi


Ejderhayı bırakalım ve bir okuyucuyu nasıl çılgına çevirirsin diyelim, çünkü bu kitabı okurken çıldırdım, bağırdım, güldüm, yastık yumrukladım, kedime sarıldım, duygusallaştım... Bu kitapta aradığım her şey vardı. Üstelik karakterler ve kurgu o kadar renkli ki sıkılmaya fırsat bulamıyorsunuz, sayfaları çevirmek için kendinizle yarışıyorsunuz.

2. kitaptan beri Eibhear ve Liz'i okumak için can atıyordum. Beklediğim her saniyeyede değdi.

Mavi ejderimiz Eibhear artık o masum tavırlarından çok uzak, kendisi bir Mì-runach; ölüm, kadın ve içki için yaşayan, savaş için çok değerli ama emir almayı bilmeyen bir gurup güçlü savaşçı. Üstelik en son gördüğümüzden daha da iri. 5. kitapta Eibhear ustasını kaybetmişti ve bu onda büyük bir değişiklik yarattı. Bu yeni Mavi ejderi tanıyamayacaksınız.

Gwanvael'in hızlı düşünme yeteneğine ve sevimliliğine sahip. Tüm kardeşlerinden daha güçlü. Gel gelelim hala kadınların ona zaafı var. Ne kadar büyümüş ya da savaş görmüş olursa olsun. Ona hala çocuk gibi davranıyorlar, oda bunu çok iyi kullanıyor.

Kitapta tanrılar gene büyük rol oynuyor Rhydderch Hael gene oynayışını yapıyor.

Dagmar'ın ailesi ona küçük bir süpriz yapıyor ve bir akrabalarını bırakıp kaçıyorlar. Bu 14 yaşındaki çocuk ailemizin en yeni üyesi. Ve çok Zeki. Tabii biz bunu ilk başta göremiyorum (ben tahmin ettim ama).

Kitap Eibhear'ın 10 yıl sonra ilk defa eve dönmesi ile başlıyor ve Liz'in ufak bir ogre katliamıyla devam ediyor sonra Liz ve Eibhear Dark Plains'e dönüyorlar. Tüm aile orada, kitabın bir güzel yönü daha asla çiftimize odaklanmıyor sırf. Edjerhalar, Kyvichler ve niceleri. Oradan çöl Ejderhaları ile tanışıyoruz ve Dark Plain's e geri dönüyoruz.

Liz'in kerdeşi Rih ve ikizler büyümüşler, Rih tam bir şımarık ve sevecen prenses olurken, Talan ve Talwyn birer savaşçı olmuşlar.Kitabın sonunda daha fazla eğitim almak için çocuklar Dark Plains'i terk ediyorlar. Çok üzücü bir andı.

Bu kitapta en sonunda Talaith'in annesi ile karşılaşıyoruz. Liz'in öz babasının akrabalarınıda görme şansı elde ediyoruz. Karakterlerin adlarını akılda tutmak giderek zorlaşıyor. :)

Liz ve Eibhear'ın en sonunda eş olması beni rahatlattı ikiside çok değişti, olgunlaştı ve beni kendilerine hayran bıraktılar. Hala o komik diyalogları görüyoruz, o asla değişmeyecek. Her kitapta az çok onlarıdan bahsettikleri için zaten çok iç içeydik ve bu kitapla yazar maceralarına kısmen tüm aileyi katarak son verdi. Zaten onalrın ilişkisi tüm aileyi kapsıyordu. Onları sevmemek elde değil.

Mükemmel bir kitap ve seri. Hemen okumanızı tavsiye ediyorum .Türkiyede ilk kitabı Ejderin Aşkı adıyla çıktı.


Seri:
Everlasting Bad Boys (Dragon Kin, #0.5)
Dragon Actually (Dragon Kin, #1)
About a Dragon (Dragon Kin, #2)
What a Dragon Should Know (Dragon Kin, #3)
Last Dragon Standing (Dragon Kin, #4)
The Dragon Who Loved Me (Dragon Kin, #5)
How to Drive a Dragon Crazy (The Dragon Kin, #6)