11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
The Dragon Who Loved Me - G.A. Aiken http://kitabisevda.blogspot.com/2012/04/dragon-who-loved-me-dragon-kin-5.html

Serinin çıkmış son kitabı. Çok muhteşem olmasa da beni merakta bıraktığını söyleyebilirim.

4. kitapta başlayan savaş 5 yıldır sürmekte ve Annwyl delirmiş durumda. Tanrılar o büyük burunlarını her yere sokuyor ve bizimkilerin hayatlarını mahvediyor.

Açık konuşmak gerekirse bu kitapta diğerlerinde olan tadı alamadım. Tabii bu kesinlikle kitap kötü demek değil. Sadece ikili ilişki biraz zayıf geldi. O ilk kitaptan beri hayranı olduğumuz, kardeşler arası çatışmalar, komik ve ateşli sahneler bol bol mevcut. Ayrıca İkizlerin ve Briec'in kızının büyüyüp anne babalarını korumak için adam öldürme yaşına geldiğini sevinçle size duyurmak isterim.

"Dürüst olmamı mı istiyorsun?" Vigholf aniden söyledi. "Neden -senin demene göre -yüzümün aç olduğunu sana söylememi mi istiyorsun? Senin yüzünden. Sana açım. Eğer yemek istediğim bir şey varsa oda sensin."Rhona geriye bir adım attı, ellerini kalçalarına koydu ve onu " Yamyam pislik" diye suçladı.


Belki de romantik anların biraz zayıf olması daha iyiydi, çünkü bu kitapta çok fazla kan ve savaş vardı. Yüregim gögsümden çıkacakmış gibi hissettim. Özellikle bir sahnede Briec'in yaralanması ve ölüme çok yaklaşması beni fena yaraladı. Tabi sevgili kızı onu bu durumdan kurtardı.

Kitabın sonundaki eşlerin buluşma anları öyle güzeldi ki. Feargous ve Annywl, çok duygusal.

Kitap gene esprilerle dolu, anlatımda değişme gözüme çarpmadı. Sanırım bu konuda içimizi rahat tutabiliriz.

Bu kitapta çift olarak Rhona ve Vigholf'u okuyoruz. Bu ikisi Annwly'ın çılgınca planları peşi sıra sürüklenir, çeşitli badireler atlatır ve kendi mutlu sonlarına ulaşırlar. Savaş biter ve bizimkiler evlerine döner. Kitabın sonunda ise Eibhear en sonunda çocukluktan çıkar. Tabi bizim Izzy ona hemen atlamayacaktır. İyi de yapar.
bu ikisinin ilişkisi beni gerçekten çok meraklandırıyor. Ama içten içe en çok Eibhear'a kızmaktayım. Çünkü kızı sevdiğini bile bile hala saçma sapan yollara baş vuruyor..