11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Can't Get Enough - Shelly Laurenston

"Bizim sahip olduğumuz şeyi bulabileceğini düşünüyor musun?" diye fısıldadı, sesi uyuşuk geliyordu, vücudu onunkine yaslanmıştı. Ailesini kalbine yakın tutup Ailean fısıldayarak cevapladı, "O kadar şanslı olacağını sadece umabiliriz."

İlk hikayeden olan bu alıntı bence kitabın ne kadar güzel olduğunu anlatıyor. Diğer kitaplarda adı defalarca geçen Ailean'ı okuma şansı bulduğum için çok mutluyum onun sevgili eşiyle olan ilişkisi öyle güzel ve büyüleyciydi ki kitaptaki diğer hikayeleri bayağı bir sönük bıraktı.
İlk hikayede Shalin ve Ailean'ın hikayesi vardı.

Okumayı seven Shalin bir kütüphanede çıplak Aileanla karşılaşır ve Ailean onu öper kıskanç Prenses bunu duyar ve Shalini kuzeyli vahşi ejderhala gelin olması için satar ve Ailean gelir onu kurtarır onu aile evine götürür, yıllardır aralarında olan çekime direnmeyi bırakırlar ve birlikte olurlar, kitabın sonunda ise Prenses başka bir ejderha ile eşleşir bizimkiler de problemlerini aşarak mutlu sona ulaşır.

İkinci hikayede ise bir cadı covenini öldürmeye çalışan kötü bir büyücüye karşı çağırılan bir kiralık katil ile cadının hikayesi anlatılıyor. Fena sayılmaz ama ilk hikayeninde tadı olmadığı kesin.

Üçüncü hikayede ise güneş ışığı olmaktan sıkılıp insan bedenine giren ve bir kıza aşık olan bir adam var. Bir reklam şirketi satıl almıştır ve çalışanına aşık olmuştur. Kız onun kimliğini öğrenince biraz panikler ama sonunda orta yolu bulurlar. Bu hikaye bana pek inandırıcı ve sürükleyici gelmedi sadece mantığını kavramak için okuduğumu söyleyebilirim.