11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Breaking Free - Cherise Sinclair http://kitabisevda.blogspot.com/2012/02/breaking-free.html

Gene güzel bir kitaptı.Yazarın anlatım tarzını gerçekten sevmeye başladım.Bu kitap diğerlerine göre konu açısından daha yoğun ama çok fazla duygusal ve geriye dönük olduğu için aynı ölçüde sıkıcıydı. Hikayenin konusu gerçekten hüzün vericiydi. Ve evet Nolan sen bizim her şeyimizsin.
Yazar kızın iç sorunlarını gerçekten iyi aktarmıştı.Her ne kadar Nolan iyi bir Efendi olsada bana biraz kayıtsız, duygusuz geldi. Buda yazarın vermek istediği havaydı sanırım.Bethin eski kocasının ölmesi ise OH Yea! derdirten türden bir olaydı. BÖyle karakterlerden nefret ediyorum.
Bu kitapta diğer kitaplardan farklı olarak kötü bir olay ve duygusal olmayan bir kriz olayı vardı.Yani gerçek bir kötü adam. Ve Nolan tam bir beyaz atlı prensti. Gelip Beth'i öcüden ve eziyet dolu bir hayattan kurtardı.Ve bu kitap bana diğerleri kadar komik gelmedi.
Konu olarak favorim olsa da (Nİyeyse geçmişi böyle hasarlı olan karakterlerin sevgi ve bir sevgili ile iyileşme dönemlerini okumaya bayılıyorum) kitapta benim için eksik olan bir şeyler eksikti.
Beth kendisine eziyet eden Efendisi ve kocasından kaçıp kendine yeni bir hayat kurmuştur ama kocası ondan ciddi sorunalr bırakmıştır ve seksten zevk alamamaktadır.Efendi Z ona bir anlaşma sunar ya Efedi Nolanı kabul eder ya da klupten atılır. Bu onun için zor bir karardır ama başkada çağresi yoktur. Klitap Nolan'ın, Beth'in güvenini kazanması üzerine kuruludur.