11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Take Me - Cherry Adair Güzel bir kitaptı. Özellikle karakterlere bayıldım. Sanki bu aşkı onlarla yaşıyormuşum gibi hissettiğim anlar oldu. Jesse gerçekten de çok saf bir kızdı ve bütün suçu üzerine almakta çok meraklıydı. Kitabın başında biraz boşluklar olduğunu düşünüyorum. Yarım kalmış ve sonra başka sahnelere atlanmış gibiydi bu bende karakterlerle bağlanamama gibi bir nedene sebep oldu.Ama bir süre sonra bu sorun ortadan kalktı.
Bu bir yıllık sürenin son zamanları gerçekten çok uzun bir şekilde anlatılmıştı. Biraz sıkıcıydı. Sonu ise çok güzeldi. Kızın bebek sevdası ilk başta kendini "sadece bebek için" diye ikna etmesi saçma geldi ama kitabın ilerleyen sayfalarında en sonunda benim zırhlı şövalyemsin diyerek aslında aşık olduğunu kabul etmesiyle daha inanılır bir ritim buldu.
Kızız biraz Mal Aşık Sendromu içerisinde gördüm. Adam onu kapı dışarı ettikten sonra hala umudunu kaybetmeyerek ona hediyeler verme vs.
Adama resmen beni geri al diye yalvardı. Tabi kitapta sırların gün yüzüne çıktığı bölümde burası oldu.
Joshua iş yüzünden hemen evlenmek zorundadır ve bir garson olan Jesseye para karşılığı ve kağıtta kalmak üzere bir anlaşma sunar. Jesse bu anlaşmayı kabul eder. Yedi yıl sonra Jesse çocuk sevdası ile kendisi ile evli olduğu bile bilmeyen Joshua ile bir yıl için metresi olmak için bir tane daha anlaşma imzalar ve işler ikisi içinde beklendiği gibi gitmez.