11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Tender Mercies - Kitty Thomas http://kitabisevda.blogspot.com/2012/02/tender-mercies.html

Gerçekten ilginç bir kitaptı.İçinde bol bol cinsellik, erotik anlar ve çoğunlukla sadist şeyler vardı. Bu hayat tarzını anlıyorum diye yalan söylemeyeceğim.
Anlatımı güzeldi ve kitap akıcıydı. Yalnız Grace'in yeni Efendisine geldiğinde güvenme aşamasının biraz hızlı olduğuna inanıyorum. Bdsm İçermesine rağmen güzel bir kurgusu vardı. Kedi takıntısı ise komiğime gitti.
Bu tür içinde okunmaya değer bir kitap olduğunu düşünüyorum.
Aniden ortaya çıkan James karakterinden hoşlanmadım.Ayrıca kızımızın kitabın sonuna saklanan inatçı ruhunu da benimseyemedim.

Grace Köle/efendi yaşam tarzında olan bir kızdır ve bu hayuat artık ona sahte gelmektedir. Kölelerin gerçek olduğu bir adanın olduğunu öğrenir ve kendine bir Efendi bulur. Bu Efendi ise sadist bir kişiliktir. Altı ay içinde Grace sadece bir kabuktan ibarettir. Asher Grace'i Lucasdan alır ve ona bir köleye nasıl davranılması gerekiyorsa ona öyle davranır. Aralarında karşılıklı bir aşk doğar.Kiap çoğunlukla Asher'ın Grace'in güvenini kazanmasına kuruludur. (Kitabı okurken feci deja vu oldum. Ve bu olay hala devam ediyor. Nedenini bilmiyorum.)