11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
The Perfect Play - Jaci Burton http://kitabisevda.blogspot.com/2012/04/perfect-play-play-by-play1.html

Çok samimi, hareketli ve aynı zamanda romantik bir kitaptı. Özellikle aile için şakalaşma olan kitapları ayrı bir seviyorum. Kitap okurken bana biraz Breaking Dawn ve Shades Of Grey'i hatırlattı. Breaking Dawn çünkü Nathan adlı bir çocuk ve çocuğum için her şey tavrı var ayrıca yakışıklı kızın hayatına giren yeni bir erkek. Shades Of Grey çünkü kızımız zengin hayata adımını atıyor, çok seksi bir adam var. Belki okuyanlar benim gibi bunu düşüneceklerdir. Kitabı okurken kızımız bana bir bakireyi hatırlattı tabiki öyle değil ama bu zengin ünlü hayatı bilmemesi ve özellikle Mick'in ona bu yeni hayatı ona tanıtmaktan zevk alması bu bakış açısını benim gözümde gündeme getirdi.

Kitabın pek komik olduğunu söyleyemesem de beklentilerimi karşıladı. Tek sorun tavşanlardan beter olmalarıydı. Ayrıca anlayamadığım bir çok spor terimi vardı. Hani şu bildiğimiz amerika da elle oynanan futbol.
Dikkatimi çeken başka bir öğe ise tam tamına kötü bir karakterin olmamasıydı. Liz'e yarı kötü diyebiliriz. Ama tam manasıyla kötü bir karakter göremedim.

Tara 16 yaşında hamile kalıp çocuğunu tek başına büyütmüş bir annedir. Bİr gün davet düzenlerken ünlü footbolcu aynı zamanda playboy olan Mick ile tanışır aralarında hızla gelişen ilişki, Liz'in -yani Mick'in menejerinin- Nathan'ın babasının uyuşturucu satıcısı olduğunu ifşa etmesiyle olaylar kötü bir sonuca gider.