11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Desire Untamed - Pamela Palmer image


Kitaba büyük umutarla başlamıştım. Özellikle girişte şok etkisi yaratmıştı. Ama kitap ilerledikçe önce ana karakterimizin Kara MacAlister'ın çok korkak olduğunu gördüm. Bunu bir tür büyüye bağlamıştı yazar ama kitabın bu yönlerini hiç inandırıcı bulmadım. Özellikle karakterler arası konuşmalar hiç yaratıcı değildi ve sürekli "I love you" tarzı konuşmalar ise inanmadığım bir aşkı bana satmaya çalışıyordu.

Dediğim gibi kitaba büyük umutlarla başladım. Güzel bir girişi olmasına rağmen bu böyle devam etmiyor. KArakterlerin çeşitliliği gerçekten hoş. Yalnız sayı bir türlü tutmuyor. Bİr 13 kişiyiz diyor sonra 9 ve sonra 10. Ben belki yanlış anladım.

Karakterler şeklini aldıkları hayvanların adlarını taşıyorlar. Lyon (lider), Jag, Tighe, Foxx, Hawke, Wulfe, Hougar, Paenther,Vhyper ve bir filamingonun bedenine sıkışmış olan pembe tüylü Pink. Bunlar Feral Warriors takımı ve onların Radiance (aydınlık) olan Kara...

"Sen bizim Aydınlığımızsın, bizim gücümüzün rehberi. Bizim hayatlarımızı elinde tutuyorsun"

Kurgu dışarıdan bakıldığında hoşunuza gidebilir. Ama yazar anlatmaya başlayınca olaylar inandırıcılığını kaybediyor. Her şeyin gereksiz bir yere sekse balanması da beni bunaltı. Karakterlerin sevişme istegi ile ilgili bir sorunum yok ama mantıksal olarak açıklandığında, açıklama bana yeterli gelmedi.
Yazarın diğer ünlü serilerin yolundan gitmeye çalıştığı hissine kapıldım. Zorlama olduğunu hissettim.

Bir başka konu ise Aydınlık adı ile anılan bu karakterin ölmüş adamları tekrar hayata gertirmede çok başarılı olmasıdır. Mucizeler bekliyoruz bu tür kitapları okurken ama bir sınır içinde olan mucizeler daha hoş oluryor ya da belirli bir zamana yayılarak yapılınca daha inandırıcı oluyor. Kitabı sırf inadımdan bitirdim.Üzgünüm ama bu kitabı öyle pek kimselere önermem.


Kara kendini insan sanan ama aslında Theries ırkının bir üyesidir. Kendinden önce ki Aydınlığın ölmesi ile güç 3 ay önce gögsünde belirenb ir işaretle onun olmuştur. Artık doğa ananın sunduğu gücü Daemonlar ve diğer gölge tarzı yaratıklarla savaşan Vahşi Savaşçılar'a (Feral Warriors) aktarmakla yükümlüdür. bu savalçılardan biri onun Eşi olacaktaır. Ama büyücü olam mageler işin içine girer ve tüm kahramanlarımızın hayatını tehlikeye atar. Savaşçılarımızın evinde bir casus vardır.