11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Sins of the Heart - Eve Silver Gena Showalter ve Sherriyln Kenyon tarzı bir yazar... O karamsar hava bu seride de var. Karakterler çok hoş. O Olmazsa olmaz aşk tam benim istediğim gibi. Başı sıkıcı olsada kitabın ortalarında hareket kazanıyor ve sonra gene yavaşlıyor. Sonu pek tatmin edici gelmesede kurgusu ve anlatımı gerçekten hoş Özellkle erkek karakterimizin Dagan'ın elinden düşürmediği lolipop beni gerçekten mest etti. Roxy'ye uzattığı an gülmekten ölmüş durumdaydım.

Yunan mitolojisine az çok alışkınızdır, dönemimizin çizgi filmleri ve bulmacalardan güneş tanrısı Ra'ya ya da diğer tanrılara. Kitabın içinde Hades'i ve çeşitli mısır mitolojisine ait kavramları bulabiliyosunuz. Ben pek tanıdık olmadığım için başka mitolojilerede gönderme yapılıyor mu emin değlim. Ama bu kadar yabancı kavramın olması hem beni sıktı hemde alışınca ilgimi cezbetti.Kitapta karakterlerin amaçlaırnı son anlara kadar pek farkedemediğimi anladım. Sürekli bir şey oluyor ve sonra uzun bir duraklama anı yaşıyorduk.

Ana karakterimiz Roxy ise sert olmaya çalışan zayıf bir karakter gibi geldi ve ondan pek hoşlanmadım. Ve bunun aksine onun hocası Calliope'ye bayıldım. Başlardfa ikinci kitabı okumayacağım desemde, kitabın sonunu okuduktan sonra ikinciyi okumaya karar verdim.

Roxy bir arkadaşının yardımıyla kaçırılmış 19.5 yaşında bir kızdıe Elleri bağlıdır ve ölümünü beklemektendir. Eğer Dagan zamanında gelmeseydi tacevüz edilip öldürülecekti. Dagan bir ruh toplayıcısı en şeytnai ruhları alıp babasına beslenmesi için götürüyor. İlk bakışta bu gencecik kıza abayı yakıyor ve onu bir Aset Kızı olmasına rağmen kurtarıyor. Hayatına yön vermesi için para bırakıyor. Tek sorun kızımız onu ısırıyor ve kanını içiyor.Bir aset Kızı ruh Toplayıcının düşmanıdır. İşte ikilimiz bu gibi sorunlar ile upraşıyorlar. 11 yıl sınra Dagan'ın erkek kardeşi öldürülmüştür ve bu olay ikiliyi gene karşı karşıya getirmiştir. yıllarca süren rüyalar, yalnızlık ve o çekim en sonunda adım adım ortaya çıkmaya başlamıştır.