11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Banished - Sophie Littlefield http://kitabisevda.blogspot.com/2012/02/banished-banished-1.html
Bu kitaptan gerçekten hoşlandım her ne kadar kitabı bir ara bıraksamda bunun kitapla ilgili olduğunu düşünmüyorum. İçinde aşk vardı ama ana karakteri kapsayan bir aşk yoktu. Tabi biz sinyalleri görüyoruz. Kaz ile aralarında bir şey olacağı gerçekten aşikar.

Kitabın girişte olan bir olayın kitabın içinde geçmiş olacağını düşünüyor insan ama okuyunca bunun daha çok geçmişe ait olduğunu görüyor.

Kitapta fedakarlıklar, kötü karakterler, gerçeklerin açıklanması, sırların ortaya çıkması gibi olaylar var. Ama aşk yok, en azından Hailey için.

Hikaye ilginçti, karakterlerle bağlanabiliyordunuz.

Hailey hayatı boyunca acımasız ve uyuşturucu satan büyün annesinin yanında kalmıştır. Ona gerçek güçleri söylenmemiştir.Hiç bir akrabalığı olmayan Scub( biraz geç gelişmektedir) ile Hailey ilgilenmektedir. Morri'nin hayatını kurtarması ile her şey acığa kavuşmaya başlar. .Aniden Halasının çıkıp gelmesi bazı adamların ve kötü olayların ardından Hailey kendisi ve soy ağacı, annesi hakkındaki gerçekleri öğrenir.Ve her şeyi bırakıp halası ile kaçar. Ama yapılması gereken bir kaç şey daha vardır.