11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Marked - Kim Richardson Kara ve David arasında geçiyor. Kızımız Kara, otobüs çarpması sonusu ölür ve koruyucu melek olarak yukarıya çıkıyor. Buradaüç bine yakın diğer koruyu meleklerle eğitim alıyor.-Bu bir kutsal organizasyon.reenkarnasyon için- Ruhlara iblislerden önce ulaşmak için. Davide, Kara'nın eğitmeni, abayı yakıyor.
Kitabı hiç beyenmedim. kızın kıvrımları olmadığı dışında pek bir özelliğğini bilmiyoruz. Babasının 5 yaşında öldüğü dışında bir bilgi yok.en iyi arkadaşı bile kitabın başında ve sonunda bahsediliyor ki gerçek bir arkadaşı değilmiş.Tekrar insan olunca baı alışma problemleri çekince arkadaşlığını çekiyor.Kara'nın geçmişi pek yok. Ayrıca kızın şeçilmiş olmasına, bir şeyler vaad etmesine eyvallah desekte, neden olduğu hiç açıklaamamış bir mantık yok. "Öyle Çünkü Öyle" mantığı var.Yukarıdan emir geldi. yani tutarlılık yok.

Kızımızın ona verilen özel görevi bir elementali iblislerden kurtarırsa insan hayatını geri alacak. buralar mantıklı. Ayrıca kızın Davide olan aşkı çok sinir bozucu, ayrıca Ufukta böyle şeyler yasak olmasına rağmen kendine hiç bir kısıtlama koymuyor.

Sonunu çok beyendim ama kitabın geri kalanı resmen çöptü.Konuyuda unutmayalım oda güzel. Birde kitabın %70 ine gelene kadar sürekli aynı şeyler tekrarlanıyor ve bu okuyucuyu tamamen bayıyor. Yazarın şöyle böyle şeklince oldu anlatımıda hikayeye kendimizi kaptırmamızı engelliyor. Ayrıca David'in oynak oturmamış bir karakteri var.