11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Ink Exchange - Melissa Marr Kitap çok güzel bir hızla başladı ve hiç beklemediğim bir sonla bitti. Sevinsem mi üzülsem mi bilemedim, ama çok etkiendiğimi itiraf etmeliyim. Sonuçta okuduğum yüzlerce kitabın hiç birinde kız 2 kişiyi sevsede hiç birini seçemeden hayatına devam etmedi. gerçekten ve erkeklerde kızın iyiliği için onun gitmesine göz yummadı. Çok etkilendim.

ÖZET
Leslie torbacı bir abinin ayyaş bir babanın kızıdır. Abisi onu müşterilerine satıyor ve kız tecavüz ediliyor. Bunun üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen atlatamamış. Dövme yaptırmak istiyor, özel bir dövemeyi seçiyor. Yalnız bu dövme büyülü karanlık peri sarayının kralına ait. Bu dövme ile ölümlülerden Leslie aracılığı beslenebilecek. Aisline, yaz karliçesi ve Leslienin en iyi arkadaşı,onun periler iyi vesamimi olmasını istemediği için bu kimliği saklı tutuyor ve ona açık açık yardım edemiyor. Niall bu kızı sürekli koruyor ve ona aşık. Dövme bizim Leslie'ye yapıyor.Irial Leslie üzerinden besleniyor. Niall( eski bir karanlık saray üyesi ama ölümlülerin kendisini bağımlı olduğunu fark edince korkup yaz krallıgına sığınıyor.) yaz ve kış krallığında yardımla kendi kanı ve bazı büyülerden yapılan dövmeyi güneş ve buz ile bozuyor.Çünkü Karanlık saray beslenme sırasında insanları öldürüyor ve Lesli'nin bununla yaşayamayacını biliyor. Ama Irialda zevk için değil yaşamak için öldürüyor.(tüm karanlık saray Leslie'ye hayran onu çok seviyor onu mutlu görmek istiyor. Ayrıca bu büyü Leslie'nin acı, keder yani kötü duyguları hissetmesini engelliyor.)
Irial Lesliyi gerçekten umursuyor ve seviyor dövme gidince Leslie ve Niall Lesliden onun isteği üzerşne uzak duruyorlar. Çünkü Leslie kendi hayatını istiyor ve perilerle yaşamaktan mutlu değil. Dövme gidince Irialla bir konuma yapıyor konuşmada bana söz verdin eğer bir ölümlüyü kendine bağlarsan beni mutsuz eder falan diyor. hem İrial hem niall gidiyor ayrılıyorlar hayatlarına devam ediyor. bir gün Irial, Niall'i izlerken yanına geliyor ve krallık gücünü ona devrediyor. ona göre Lesli onu değiştiriyor. ve Niall'i zaten ilk baştan beri kendi yerine atayacağını, yni onu hep sonraki kral olarak düşündüğünü söylüyor. Bunların ikide kızı kendi hayatını yaşaması için bırakıyor.
Onlarca kitap okudum ama hiçbir kitapta kız iki erkektende birini seçmeden yoluna devam etmiyordu.Bu yüzden sonu çok değişik ve dahada büyüleyici geldi.