11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Touch of Frost - Jennifer Estep http://kitabisevda.blogspot.com/2012/03/touch-of-frost.html

Kısaca kitabın konusu:

Gwen mistik bir akademiye iki ay önce başlamıştır. Annesinin altı ay önceki ölümünü hala atlatamamıştır. Bu okul ona göre değildir. Kızımız eşyalara dokunarak bilgiler, duygular elde eder. Kütüphanede bir sınıf arkadaşının öldürülmesi üzerine bu olayda garip bir şeyler olduğunu sezer. Araştırmaya başlar. Araştırırken Dapnihe ile arkadaş olur başını belaya sokar ve Loren adlı ıspartalı seksi bir başka öğrenci onu kurtarır ve kızımız ona abayı yakar. bu Okulda ıspartalılar, valkryler, amazonlar ve truvalılar; lore adlı mutlak güç elde etmeye çalışan tanrıya ve onu yardımcılarına karşı savaşırlar.

Kitabın başı biraz karışıktı ama sonra gerçekten sürükleyiciydi. Varsa ikinciyi okuyacağım yoksa geri dönermiyim bilmiyorum.
Esas oğlana biraz sövdüğümü itiraf etmeliyim ayrıca davranışlarının altında daha derin bir şeyler olduğunu seziyorum. Eğer yoksa, dediğim her şeyi hak etmekte.

Spoiler* kitabın sonu yazıyor.
Jasminin kendini öldürmemiştir balo akşamı kütüphanede ortaya çıkar. Kendi ölümünü hazırlamıştır.Çünkü en iyi arkadaşı ve sevgilisi arkasından sevişiyordur ve onlara suçluluk hissettirmek istemektedir. Ama kimse arkasından yas tutmaz çünkü kötü kalpli bir kızdır. Ailesi ile birlikte Lore'nin bir yardımcısıdır. Gwen kötü karakterimizi durdurmak için bir kılıcı eline alır ve Nike zafer tanrıçası ona bir şampiyon olduğunu, tanrıların ateş kes anlaşması yüzünden savaşmasalar da onların savaştığını ve Nike'ın Frost kadınları seçtğini öğrenir ve bu görevi kabul eder. Jasmine durdurur. Ve Loren, Gwene ondan hoşlanmadığını ama nasıl bir olduğunu bilmediğini söyler ve başka bir kız ile bizim kızın önünde fransız öpücüğü olayına girer. Kitap biter.