11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Clarity - Kim Harrington Clarity objelerden anıları görebiliyor.Yani kendisi bir Psişik. Yaşadığı kasabada bir turistin öldürülmesi ile polis soruşturmasına çekiliyor. Bu kızın son konuştugu kişi abisi Perry olunca, soruşturma Clare için ayrı bir önem kazanır ve daha kişisel bir hal alıyor elbette. Soruşturma boyunca iki kişi öldürülür.
Gabriel bu kasabaya gelen dedektifin oğludur ve dedektif olmak istemektedir. Clare ve kasabanın belediye başkanının oğlu ile soruşturmayı devam ettirirler. Perry tutuklanır. Claire polisten ayrı çalışır ve bu kızın kaybolmadan bir kaç saat byunca gören stepheni (belediye başkanın rakibinin oğlu) kullanan Clare onun annesinin cinayetleri işledigini öğrenir. Gab'in yardımı ile J nin annesi tutuklanır (yalancı tanık) Perry'ye (ruhlarla konuşur. annesi zihin okur. Bunlar medyumluk yapıyorlar) haber vermeye gidince onu baygın bulurlar Stephen ve annesi birlikte bu cinayetleri işlemiştir. J yi vurur S ve clare'in kafaya vurur daha öncedende Perryi bayıltmıştır. Dedektijf gelir ve bunları kurtarır J kurtulur.

Orta halli, sonunu tahmin edemeyeceğiniz bir kitap. Asında bir nebze de olsa olabilir bu yahu dedirtecek bir kurgusu var, sonuçta paranormal diye adlandıracağım unsurları barındırıyor. Ben seriye devam etmem, itabı da pek okuyun diye ısrar etmem hani.