11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Kaçış Adası  - Marianne de Pierres, Sinem Güldal http://kitabisevda.blogspot.com/2012/04/burn-bright-night-creatures-1.html

The book starts with an escape to find her brother Joel. Main character's name is Retra (later she takes Naif as a name) when she runs away from a place named Grave ,where Seals trained very strictly, to İxio where plaesure, fun and life reign but after Retra lands there she finds nothing is fun, people vanish. Riper watch you like jail guardian it is not very different from Grave. then Leonir leader of ixion protect her and get bounded to save her life. While she tris to find her brother and understand what is going on she gets attack. when a Night Creature try to kill her and Lenoir save her, night creatures wants her life for revenge.(ps night creatures not people) the only chance to survive run away with a pirate (Ruzalia, she is a pirate and takes away old ones from ixion).

Kitap Retra'nın Mezar denilen yerden abisi Joeli bulma hevesi ile kaçmasıyla başlıyor Bacagında bir alet var bu alet ne zaman kaçmaya kalksa acı veriyor ona, ama Retra kendini acı ile eğitiyor. Ixiona gidiyor abisini buluyor. Ama aslında oraya eğlence için gitmedigi için oradaki genç insanlardan farklı, dikkat çekiyor. Ve bir kızı tecavüz edilmekten kurtarınca çetelerin ilgisini çekiyor. Leonir'in (lider) ilgisini çekiyor. Bacagındaki aletin Brand tarafından çıkarılırken damarı kesmesi sonunu ölüme yaklaşıyor ve liderle bağlanıyor. bu bağlanma ise normal bir bağlanma değil.Lenoir onu istiyor ama kızımız bir gece yaratığını öldürüyor ve diğer yaratıklar intikam için onu istiyorlar .Lenoir kızımızı korumak için adadan kaçmasına yardım ediyor. Ama kızımızın aklı tehlikeden kaçmakta değil, onun içine dalmakta. Araştırma için tekrar kaçtığı adaya dönme planları yapıyor.