11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Yerkara (Everneath, #1) - Brodi Ashton http://kitabisevda.blogspot.com/2013/01/yorum-yerkara-brodi-ashton.html

Mitolojiye bayılıyorum, onu alıp bir aşk hikayesinin içine uyarlayan kitaplara daha çok bayılıyorum.

Ben daha çok Hades ve Persephone hikayesi bekliyordum, onun yerine yazar bambaşka bir hikaye çizgisi yaratmış. Eğer zorlarsak bizim ikiliyi onların yerine koyarız tabii ama cıks, olmaz o iş.

Ondan öte, ben imkansız aşk, eziyet çeken aşıklar kısmına hasta oldum bu kitapta. Nasılda zevkten dört köşe oluyorum ortada bir çıkmaz aşk hikayesi varsa ve erkek kızın peşini bırakmıyorsa ve son! Ah o son :D Birde kavga ediyorlar sürekli, etsinler. Testosteron iyidir, süperdir.

Nikki ve Jake'in hikayesi beni gerçekten sardı sarmaladı, duygulandırdı. Bu iki karakterin geçmişlerinin olması beni hiç rahatsız etmedi, ne de umutsuz tükenmeyen arayışları, ne de oynadıkları kovalamaca... Normalde bizim bilmediğimiz bir yaşanmışlık olunca eksiklik duygusu beni bırakmıyor. Bunun nedeni kitapta ki geri sayım ve bir yıl öncesine giden ikilinin geçmişlerini anlatan bölümler. Biz hem şimdiyi hem de 1 yıl öncesini okuyoruz. Kitabın içinde geçmiş hem de şuan sıra sıra sıkmadan verilmiş.

Cole'un bu hikayedeki payı beni sinir etti, her yerden çıkıp çıkıp duruyordu. Biri onu şu hikayeden çıkartsın diye öldüm öldüm dirildim. Ya da sonunda ölsün diye. İleriki kitaplarda olurda Nik ona kayarsa vallahi o kitabı pencereden aşağıya fırlatırım, okuduktan sonra.

Cole'dan da nefret edemedim ne yalan söyleyeyim. Ona da biri lazım ama Nik'den başkası lütfen. Kızın sahibi belki, sürmesin o pis ellerini.

Kitabı bitirdim ama aklımda karakterler hakkında pek kalıcı görüntüler kalmadı. Saç renklerini biliyorum ama karakterleri canlı yapan o ufak detayları pek hatırlamıyorum. Gizem kısmı biraz yordu, Meredith yani Mary olayı gereğinden uzundu bence. Ben aslında Jules içinde, Nik'in en iyi arkadaşı, bir çözüm isterdim. O sanki yalnız, ezik kalmış gibiydi. Kuzum. Cole ile onun arasını yapalım bence.

Mitoloji ve aşk sevenler okusun. Ama gidip de sınavınızda burada okuduklarınızı yazmayın hani, alırsınız sıfırı. Yazar bazı yer yerleri pek bi değiştirmiş. :D

Yazar hakkında:
Yerkara yazarın çıkış romanı, şuan için başka bir serisi yok. Kendisi Genç Yetişkin türünde yazıyor. Bloguna buradan ulaşabilirsiniz:))

Burada da trailer'ı.
Yorumlarınızı merakla bekliyorum! :D