11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Penelopia - Margaret Atwood Gerçekten harika bir kitaptı. Çok eğlenceliydi okuması. İlyada ile pek ilgisi olmasada özellikle Odessa ile çok ilgiliydi .Penelope'nin hayatını okumak çok değişik bir tecrübeydi. ÖZellikle 12 hizmetçinin hikayesi beni hiç düşünmediğim yönlere itti. Ve Penelope'nin Odeseusu tanıması ise bambaşka bir çoktu. Tabi ne kadar doğru orasını bilmiyorum.
Kitap Penelope'nin yeraltı dünyasından , Asphodel olarak söylenmiş, kendi hayatını anlatması ile başlıyor. Nasıl evlendi odeseus yokken neler hissetti gibi özel ve genel şeyler. İlginçti itiraf etmeliyim ki Odessadan bin kat daha sevdim. Bunu okuma hızımdanda anlamak gerekir. Okuldan böyle kitaplar okuttukları zaman bölümüme gerçekten aşık oluyorum.
Kitapta özellikle hoşuma giden sahne dava sahnesi oldu. Orada çok hoş bir ortam ve diologlar kurulmuştu. TAbi Penelope her zmanki gibi acı çeken taraf oluyordu. Üzülmemek elde değil.
Bu aralar çoğunlukla güzel kitaplara rast geliyorum ve onları okumak gerçekten çok zevkli.
Kitapta Telemakhus'un çok çocuksu yansıtıldığını farkettim ve bana biraz saçma geldi aslında. Sonuçta 20 yaşında olan bir insan ki bundan çok uzun zaman önce çocuk sayılması ve çocuk gibi davranması imkansız gibi geliyor bana.
Tekrar söylemek istiyorum çok güzel bir kitaptı. Akıcı, sürükleyici ilgi çekici...