11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
The Enchanted Truth - Kym Petrie The Enchanted Truth
Kym Petrie

Tür: Masal
Sayfa:40
Türkçe: Çevrilmedi
Puanım: 4

The Enchanted Truth 18 Eylül'de çıkacak bir hikaye. Netgalley sayesinde daha yayınlanmadan okuma şansı elde ettim. Çok kısa, gerçekten. Okumam 20 dakikamı ya aldı ya almadı.

1 ay kadar önce Kindle'ıma indirmiştim. Kısacık bir hikaye okumak istedim ve bu sevimli peri masalına başladım.

Kısaca konusundan bahsedersem;

Büyülü asası olan peri vaftiz anneleri bilir misiniz, işte bu hikayede o şımarık bir Prensese kendi kişiliğini bulmasına yardımcı oluyor ve Yakışıklı Prensini arama çabasından vazgeçmesi gerektiğini öğretiyor.

Ona asa ile bir prens vermek yerine, bir prenste hangi özellikleri istediğini yazmasını söylüyor ve çekiliyor. Bizim şımarık prensesimiz ilk başta dirensede yola geliyor ve başlıyor yazmaya. En sonunda mevsimler değişiyor, tabii prensesimizde öyle, ve o aslında bir Yakışıklıya ihtiyacı olmadığını öğreniyor.Çünkü kendisi zaten kendisini tamamlıyor, yani bütün olmak için bir Prense ihtiyacı kalmıyor. Biraz feminist bir hikaye anlayacağınız.

Kısacık ve akıcı bir hikaye. Daha ilk cümlede bunun bilindik bir hikaye olmadığını bize söylerek başlıyor, nitekimde öyle. Mutlu sonun aslında kendi içimizde olduğunu söylüyor. Hikayenin sonunda ise bunun sadece bir başlangıç olduğunu belirtiyor.