11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
The Tycoon's Pregnant Mistress - Maya Banks Bu yorum ayrıca Kitab-ı Sevda da yayınlanmıştır.
Biraz sıkıldığım anlar oldu orta düzeyde bir hikayeydi. Sıkıldığım yönler öncelikle adamın, Chrysander'in kızı sürekli koruma iç güdüsüydü. Ve o merdivenleri tek başına çıkmama hikayesi beni öyle bunalttı ki!
Kitap gereginden az aksiyonlu geldi bana, uzun ve yaklaşık 50 sayfası nerde bu kitapta olay demekle geçti. Kitaptaki tüm aksiyon ilk 20 sayfada olup bitiyordu gerisi teferruat.

Chrysander karakteri bana çok baskıcı geldi. Ama bu hoş bir baskıcılık değildi. Resmen kızımızı satın almaya çalışıyordu. Azarlamalar vs. Yer yer babası gibi davrandığını hissettim. İlişkide bir eşitlik yoktu. Marley'inde sürekli ayılıp bayılması beni güçlü karakterleri özlememe sebep oldu.

Marley, zengin bir iş adamının metresidir. Hamile olduğunu öğrendiği gün Chrysander onu oteller zincirinin planlarını çalıp satmakla şuçlar kızı evden kovar. Tamda o gün AMrley kaçırılır. 3 ay sonra hafızasını kaybetmiş, 5 aylık hamile olarak bulunur. Kimseyi hatırlamamaktadır. Chrysander kızı kendi adasına götürür. Orada ona evlenme teklif eder ama hala kızı suçlu sanmaktadır.Ne doğrucu davud ama ;)