11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Of Poseidon - Anna Banks Bu yorum ayrıca Kitab-ı Sevda da yayınlanmıştır.

Ne kitaptı ama!

Gerçekten hoşlandığım bir kaç saat oldu. Özellikle sirenleri okumak gerçekten beni tazeledi. Çiftimizin aşkı olmasada, yazarın duyguları aktarış tarzı beni büyüledi. İtiraf etmeliyim ki, kitapta gizem biraz abartılmıştı. Anlatım tarzı ve yaratıcılığa 5 yıldız vermek istesemde gönlüm razı olmadı, çünkü olaylar çoğu zaman sıkıcı bir hal aldı. Gereksiz yere geçen konuşmalar ve herşeyin ortaya çıkma anı çok uzatılmıştı.

Ana karakterimiz, Emma, tam sevilecek bir karakter. Ben aşık oldum deyip hayatını çocuğun ellerine bırakmayan, gayet mantıklı ve tutarlı ama yerine göre ağlamasını bilen cesur bir kızdı. Titanik sahneleri çok tahmin edilebilir geldi. Bu nedenle hoşlanmadım. Karakterlerde bir kaç dövüş sahnesi dışında beklenen şiddet eğilimi yoktu. Ben paranormal yaratık denilince sert olaylar bekliyordum.

Doktorumuzun, Emma'nın yarı siren olduğunu anlamasının bu kadar uzun sürmesi yapay gelirken, balıklarla ve genlerle olan açıklaması, etkileşimi bana gayet mantıklı geldi. Kardeş ve eş arası çatışmalar gerçekten hoştu.Kitap beklentilerimi karşıladı. Beni gülümsetti, biraz duygulandırdı, büyük bölümünde de hikayesine bağlamayı başardı.
Bu kitap bir seri olacak. Umarım en kısa zamanda çıkar, çünkü çok heyecanlı bir yerde kaldı.

Bu arada kitap kesinlikle Alacakaranlığın yüzgeçlere bürünmüş hali; kızın kızarmaları, ölesiye aşık olması, okul sahneleri, kızımızın aniden arzulanır olması, yeni bir okul, özel anlar... Ama kesinlikle Alacakanlıktan iyi, bunu söylemeliyim.

Emma, en iyi arkadaşının köpek balığı tarafından öldürülüşünü izledikten sonra Galen adlı dünya yakışıklısı bir genç erkek ile samimi olur. Kendi kimliği, güçlerini öğrenirken aynı zamanda yaşantısını, ailesini sorgular. Duyguları kendi mantığını aşarken, bilmediği şeyler vardır. Bu önemli olgular onun kalbini kıracak, hayattan şüphe etmesini sağlayacak ama asla onun hayata devam etme hissiyatını zedelemeyecektir.