11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Here Be Sexist Vampires (Deep In Your Veins, #1) - Suzanne  Wright Elime aldıktan bir kaç saat sonra biten, gerçekten eğlenceli bir kitaptı. Jared ve Sam'in kapışmalarına gerçekten çok bayıldım. Özellikle kadın karakterimiz Sam'in gerçekten erkek karakterden daha güçlü olması ve bu gücü her fırsatta Jared'in ve diğerlerinin yüzüne vurmaktan çekinmemesi (kırbaçlama sahnelerine bayıldım) bana çok muhteşem anlar yaşattı.

Kırbaç falan deyince kitabın bdsm içerikli olduğunu düşünmeyin. Sam sadece karşısındaki bir kişi ile düello yaparken silah olarak enerjiden doğan bir kırbaç kullanmayı tercih ediyor.

Kitapta beni yoran şey karakterlerin kullandığı gücün kaynağının tükenmemesi ve karakterlerin bu kadar güç sarfettikten sonra toparlanma evrelerinin çok kısa oluşuydu. Ktiap boyunca karakterimiz Sam sürekli bir hareket, birbirlerini dövme eylemi içindeydi. Üstelik toparlanması çok kısa sürüyordu. Bu kitaptaki hikayeye inanmamı zorlaştırdı. Ah birde Sam'in 20 li yaşlarında olmasına rağmen bu kadar kuvvetli bir vampir olması "hadi ama!" dedirtti bana. Başvampirlerden beklediğim o acımasız çizgi yoktu. Daha çok cinsiyetçiydiler ve çok konuşkan ve yumuşak.

Jared ile Sam'in aşkı gerçekten istediğim şekilde işlenmişti. Kızımız asla kendini kullandırmayan, güçlü kendi gücünü tanıyan ve ona göre davranan birisiydi.

Mutteşem bir kurgusu olmayan ama iki vampir arsında hikayeyi fazla kana ve acıya bulamadan anlatan, kitap boyunca ikili arasındaki arzuya çok çok değinen, yer yer komik bir kitaptı.

Kısaca bir konusuna bakarsak;

Sam vampir cemiyetinde kendisine yüksek bir poziyon teklif edilen bir besleyicidir(Elementlerden ve diğer şeylerden güç çekebilir). Güçlü bir vampir, ondan bir grup acemi vampirin güçleri kontrol etmesine yardım etmesini ister. Sam bu görev sırasında kendi efendisi öldürür ve Jared ile gerçekten eğlenceli bir aşk yaşar.Yeni güçler elde ederken, kendini tanıyıp özgürlüğün tadını çıkarır.Aynı şekilde Jared de olgunlaşır, kadınlara saygı duymayı öğrenir.Birlikte büyük bir tehlike atlatırlar ve en sonunda mutlu son.