11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
The Goblin King - Shona Husk Kısa hikayesini okuyup, gerçekten heyecanla ve merakla başladığım bir kitaptı. Goblin unsuru beni çok meraklandırmıştı. Özellikle Kral Goblinimiz Roan, çok güçlü bir karakter gibi görünüyordu, bol aksiyonlu olacağını ummuştum. Bir insan bu kadar mı yanılır!

Kitapta dövüş sahnesi yoktu, çok fazla Roan ve Eliza'nın zamanla gelişen aşkına odaklanmıştı. Özellikle kötü karakterlerin kitabın ortasında ölmesi ve hapise düşmesi beni çok hayal kırıklığına uğrattı.

Kitapta tek sevdiğim nokta sonuydu. Gerçekten güzel bir şekilde kitap bitti. Ama geneline baktığımızda, bırakmayı bile düşündüğüm bir kitap oldu.

Roan'ın kardeşi Dai ile Eliza'nın görümcesi Amanda arasında bir şeyler olabilir gibi bir hisse kapıldım. Ama serinin diğer kitaplarını okumayı düşünmüyorum.

Kitapta yeterince bilgi yoktu. Ne ELiza ne de Roan geçmişten pek konuşmuyordu.Eliza'nın kardeşi Matt'ın nasıl öldürüğü ya da Eliza'nın annesinin o büyülü sözleri nasıl elde ettiği gibi aklıma takılan sorulara cevap bulamadım. Zaten kitapta toplam 7 karakter vardı. Amandanın kızı Bridge ve Steve (Eliza'yı tehdit eden nişanlı.) ve Bir kelt rahibi.

Kitabın başından sonuna kadar o laneti kaldırma derdi ve sürekli yanlış ip uçlarını takip etmeleri beni gerçekten bunalttı.


Kimseye okuması için önereceğim bir kitap değildi.

Kitabın türkçe tanıtımını bu linkten okuyabilirsiniz.
http://kitabisevda.blogspot.com/2012/06/goblin-king-shadowlands-1-kitap-tantm.html