11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Exposed - Kyra Davis http://www.kitabisevda.com/2013/03/kitap-yorumu-exposed-kyra-davis-just.html
Kyra Davis'in ilk kitabı The Stranger'ı okumuş bayılmıştım. Kurgusu muhteşem, anlatımı olağan üstü olmasa da bana hitap eden, içine çeken bir yönü vardı. Bu hâlâ da öyle devam ediyor. İlk kitap çok kötü bir yerde bitmiş ve beni harap etmişti. Şimdi ise serinin ikinci kitabı Exposed yorumumla karşınızdayım.

Bu kitapta Kasie resmen nişanlısı tarafından eziyet ediliyor, aşağılanıyor. Sadece iş hayatı değil tüm hayatı -ailevi, manevi- tehlikeye giriyor. Kitap son derece erotik ve iyice psişik bir hâl alıyor. Son kitap için ölüyorum.

Kitabın dili aynı, ama bu sefer yani serinin finaline doğru giderken olaylar daha bir sonuçlanıyor. Yavaş yavaş toparlıyor yazar. Ama bir sorun giderken diğeri baş gösteriyor.

Gene bayıldığım bir kitap oldu. Özellikle Robert'ın Prens Yakışıklı gibi siyah Porchesinde günü kurtarmaya gelmesi beni her seferinde mest etti. CEO'ları seviyorum. Ama aptal kadınlara katlanamıyorum. Bu seriyi sevmemin nedeni de Kasie'nin aslında sadece kafası karışık ama güçlü bir kadın olması.

Kitap hem psişik hemde BDSM'e yönelen bir hizada gidiyor. Kızımızın Dade'e gelince pasif olması ayrı olan, Dave'in ufak oyunundan tahrik olması ayrı, değil mi ama?

Çok sevdiğimi belirterek bitiriyorum bu yorumu. Üçüncü ve son kitabı okumak için ölüyorum. Sabırlar dileyin lütfen. :))

Not: İlk kitabı gibi cliffhanger olarak bitmiyor, kısmen bir sonuç var.

Not2: Kitabı Edelweiss aracılığıyla aldım.