11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Golden Vampire - Linda Thomas-Sundstrom
Kitap ilk başta çok sıkıcıydı.Yarısından fazlası sadece iç konuşma ve Vampirle Jesse'nin arasında geçen bir kaç konuşmadan ibaretti.Tamamiyle inat yüzünde bu kitabı bitirdim. Yazar bazen çok detaya giriyor ve duygulara çok yer veriyordu, ilk başta bu anlatım tarzı açıklayıcı olsa da bir süre sonra tekrar sürecine girdiği için ilk baştaki heyecanı koruyamadı.
Konu ilgi çekiciydi.Özellikle Lance'nin öldü sandığımız eski insan sevgilisi Gwen vampir olarak karşıma çıkınca "ne oluyoruz" demeden edemedim.
Kitapta gizemli bir hava var.Her ne kadar açıklansa bütün duygular siz karakterlerle bir olamıyorsunuz. Aranıza bir sınır çekiliyor sanki. Klasik bir vampir kitabı denilebilirdi. içinde kurtadamlar ve aşırıya kaçmayan bir vampir unsuru vardı.
Kitapta yetersiz bir aksiyon vardı. Kurtarmaya gittikleri kızın ise sadece adı geçiyordu. kitap tamamiyle 3 kişinin arasında paslaşarak devam etti.

LAnce bir gardiyandır. Ölümlüleri kendi türünden koruyan bir vampirdir.Jesse küçükken ailesi ile bir vampir saldırısı kurbanı olmuştur ve ailesi öldürülmüştür Lance Jesse ile kanını apylaşarak onun haytaını kurtarmıştır.Bundan uzun bir süre sonra Jesse vampirler tarafından kaçırılan bir kızı kurtarmk için Lance'nin yaşadığı yere gelir ve bu geçmişte olan şeylerin tekrar su yüzüne çıkmasına neden olur.