11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Chicks Kick Butt - Bu yazı ayrıcaKitab-ı Sevda da yayınlanmıştır.

Onca hikaye arasından ikisini ya da üçünü güzel buldum. Sıkıldığım bir antolojiydi. Özellikle sert kadın karakterleri seven bir okuyucuyum, kitabın daha çok hoşuma gideceğini düşünmüştüm.

Antolojide yer alan hikayeler bunlar.
Shiny by Rachel Caine
In Vino Veritas by Karen Chance
Hunt by Rachel Vincent
Monsters by Lilith Saintcrow
Vampires Prefer Blondes by P. N. Elrod
Nine-Tenths of the Law by Jenna Black
Double Dead by Cheyenne McCray
A Rose by Any Other Name Would Still Be
Red by Elizabeth A.Vaughan
Superman by Jeanne C. Stein
Monster Mash by Carole Nelson Douglas
Wanted: Dead or Alive by L. A. Banks
Mist by Susan Krinard
Beyond the Pale by Nancy Holder

Bu kitaptaki yer alan hikayelerdeki bazı seriler ile daha önce tanışmıştım, bazı yazarları sadece duymuştum ya da kitaplarını okumuştum.

En çok sevdiğim hikaye ile başlamak istiyorum: Lilith Saintcrow, Monster

Leonidas (Eleni) bir koruyucu, sanat konusunda yetenekli bir grup çocuğu hayatı pahasına koruyor ama bu çocukların öldürülmesi ile intikam peşine düşüyor. İnsanları pek umursamıyor. Bİr gece yaratığından beklenen bir hareket, Acımasız vahşi ve muhteşem. Gerçekten beni etkiledi, tek üzüntüm bu hikayenin bir seri olmaması.

In Vino Veritas, Karen Chance.

Dorina Basarab serisinin dünyasında yazılan bir hikayeydi. Dory çin mafya vampirleri ile çakışır Louise Cesare, bizim dünya yakışıklısı ve sadık efendi vampirimiz onu kurtarmaya gelir. Hikayede eğlenceli bir hava hakimdi gerçekten okuması çok zevkliydi, ayrıca Dory'yi ne kadar özlediğimi bana hatırlattı. Aralarında geçen aşka dair konuşmalar ve Dory'nin sarhoş hali beni hikaye boşunca kendimden aldı götürdü.

Hunt, Rachel Vincent
Ana karakterimiz Abby Wade adlı bir şekil değiştiriciydi. Arkadaşları ile çıktığı kampta bir grup avcı arkadaşlarını öldürür. Sağ kalan en yakın arkadaşı için hayatını tehlikeye atar ve onaların peşinden gider. Aslında avın kendisi olduğunu anlar. bu olaylar sırasında gücünü kullanmayı ve cesur olmayı, kendine güvenmeyi öğrenir. Sürükleyici ve ilham verici bir hikayeydi.

Bu 3 hikaye ve belki "Shiny - Rachel Caine" kitapta beni etkileyen, dikkat çeken metinlerdi. Bu kitaba ayırdığım vakte biraz acıyorum aslında. Büyük umutlar ile başlamama ragmen biraz hayal kırıklığı oldu. Kadın karakterler - bir kaçı hariç- bize başlıkta sunulan gibi sert değildi. Bağımsız ve cesur oldukları söylenebilir ama önerilen tarzda değildiler.