11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Once Burned - Jeaniene Frost http://kitabisevda.blogspot.com/2012/06/kitap-yorumu-once-burned-night-prince-1.html

Vu ve huuuuvv!


İşte beklenen kitap çıktı ve okuma fırsatı elde edildi!

Ne desem boş çok eğlenceliydi. Kitabın Vlad'ın bakış açısına da yöneleceğini düşünmüştüm ama bu beklentim boşa çıktı. Hayal kırıklığı. Kitabın sonunun ise yarım şekilde bırakılması beni rahatsız etti. Hepimiz en sonunda Vlad'ın aşkını itiraf edeceğini biliyoruz ama en azından daha iyi bir nokta kolayabilirdi yazar. Böyle olunca sanki bir bölüm eksikmiş gibi geldi.

Leila güçlü, mantıklı, sadık ve cesur bir arakter üstelik bana Cat'i de hatırlatıyor. Aralarındaki aşkı gerçekten merak ediyorum.

Kitapta kısa bir sahne Bones, Cat, Kira ve adını hiç doğru hatırlayamadığım Mencheres'i görüyoruz.

Vlad hala karısının ölümü atlatamamış. Buda Leila'ya aşık olmasını engelliyor. Arada Türklere laf ediyor ama es geçeceğim artık. Ama okumak rahatsız etti hani :)

Leila 12 yaşındayken yaralanmış ve üstün güçler kazanmış bir kız. Ailesi tarafından reddedilmesi bana Cat'i hatırlatan başka yönü. Niye sürekli bağdaştırıyorsun derseniz kendime engel olamıyorum cevabını veririm size. :D Şimdilerde bir sirkte çalışıyor ama 4 vampir tarafından kaırılıp Vlad'a karşı kullanılmak istenince, daha önceden bildiği ama fazla yakın olmadığı vampir dünyasına hızlı bir giriş yapıyor. Neyse ki seksi, korumacı, sen benimsin diyen vlad var.

Kitap gayet sürükleyiciydi. Sonu biraz zayıf geldi. Aşırı karkaterler yoktu. Kitabın %70'i Vlad'ın lüks malikanesinde geçiyordu. Her şey güzel olacak havası yoktu zira sürekli bir işkence, kan, ölüm sohbeti vardı. Tam benlikti hani! Çıksada okusak demeniz gereken bir kitaptı bence :D Bu arada Leila, Cat ve Bones'ı Ken ve Barbie'ye benzetti ne kadar sevimli değilmi :D