11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Archangel's Storm - Nalini Singh http://kitabisevda.blogspot.com/2012/09/archangels-storm-guild-hunter-5.html

Archangel's Storm (Guild Hunter #5)
Nalini Singh


Tür: Paranormal, Aşk Hikayesi
Sayfa: 352
GR Puan: 4,30
Puanım. 4

Gene Guild Hunter/Lonca Avcıları serinin büyüleyici dünyasına ziyarette bulundum ve tamammiyle kendimden geçmiş durumdayım.

Bu hikayede yer alan karakterleri öyle çok seviyorum ki!

Kitapta Raphael'in sadık 7'lisinden biri olan Jason'un hikayesini okudum.

Bir baş melek ve Cadre üyesi olan Neha'nın 300 yıl önce kendisine ihanet eden (Kız kardeşi ile) Eris'in ölümüyle her şey başlıyor. Jason hem cinayeti çözmek hemde bilgi edinmek için bu tehlikeli meleğin bölgesine gidiyor ve orada 300 yıl boyuca hor gönmüş bir prenses olan Mahiya ile tanışıyor. Mahiya, Eris'in ve Nivriti'nin(Neha'nın kız kardeşi) kızı. Bu yüzden her ne kadar prenses diye adlandırılsada Neha ona karşı pek merhametli davramamış, çünkü onu her gördüğünde bu ihaneti hatırlıyor.
Jason ardıardına işlenen cinayetleri çözerken Mahiya ile yakınlaşyorlar ve Neha'nın ona söylediğinin aksine Nivriti'nin ölmediğini, Neha'yı öldürmek için plan yaptığını öğreniyorlar. Tam bir akraba kavgası anlayacağınız.

Bu kitap aslında serinin diğer kitaplarına göre biraz sönüktü, ancak gene muhteşemti, sevdiğimiz karakterlerle doluydu. Kitabı Dimitri ve Honor'un gözünden kitabı okuyabiliyorduk. Tabii Artık yazar Elena ve Raphael'e dönmeli. Ara çok uzadı.

Gölgelerin dostu başcasus Jason'un aşık oluşunu okuyoruz bu kitapta. Üstelik diğerlerirnin aksine dünyaya Polyanna bakış açısıyla bakan bir melek olan Mahiya'ya aşık oluyor.Bir savaşçı değil, acımasız bir meleğin ellerinde 300 yıldır suistimal edilen ama kendini az çok korumayı öğrenen bir kadın o. İlk gördüğü andan beri Jasondan etkileniyor. Birlikte bir maceraya açılıyorlar. Mahiya sevgiye muhtaş bir melek, aile sevgisi görmemiş ve ilk aşık olduğunda ise kullanılmış, kalbi kırılmış. Jasondan etkilenmesinin nedeni ona asla yalan söylememesi. Ondan aşk sözleri yerine ona değer verdiğini bilmek istiyor.

Kitapta karakterler arası kıskançlık bulamayacaksınız, tutku ve bağlılık önemli bir rol oynuyor. Jason bir yuva isterken Polyanna sevginin peşinde ikiside aradıklarını buluyor. Bu yönden çok duygusal bir kitap.

Yer yer bu ikili arasında geçen konuşmalar sıkıcı olabiliyor çünkü birden fazla tekrar edilebiliyor. Özellikle kitapta sadece iki kişinin arasına kimsenin girmemesi ve duyguların tek taraflı dile getirilmesi beni yordu. Kitabın sonunda Jason'un Mahiya'ya aşık olacağını biliyorsunuz ama bunu yazar size son dakikaya kadar söylemiyor. Benim için son bu yüzden çok muhteşem oldu çünkü Jason yıllardır ilk defa Mahiya için şarkı söyledi ve yazar o anı gerçekten çok iyi anlattı.

Kitabın sonunda iki kız kardeş dövüşüyor, bu sahneler bana ilk kitaptaki dövüşü hatırlattı. Kavga vasattı, savaştan beklediğim o büyük yıkım, acı, dramatik sahneler yerine iki kız kardeşin neredeyse saç başa gireceği bir kavga gördüm. Birde melekler ölümsüz, güçlü diye abartılıyor. Bir erkek için bir birine giren iki kız kardeş, tarihte bundan çok ne var bilemiyorum.

Yeni kitap için gün sayacağım.

Seri:

Angels' Pawn (Guild Hunter, #0.5 prequel)
Angels' Blood (Guild Hunter, #1)
Archangel's Kiss (Guild Hunter, #2)
Archangel's Consort (Guild Hunter, #3)
Archangel's Blade (Guild Hunter, #4)
Angels' Flight
Archangel's Storm (Guild Hunter, #5)