11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Black Night  - Christina Henry http://kitabisevda.blogspot.com/2012/02/black-night-madelina-black-series-2.html

Uzun zamandır okuduğum en iyi serilerden biri. Keşke Türkçeye'de çevirseler demeden duramıyorum :D
Her saniye ayrı bir güzeldi. Labirent olayı biraz abartılı geldi, ama çok da değildi. Aşırılık yoktu.İnandırıcı bir kitaptı. Hikayeye kendinizi kaptırıyordunuz. Hele Lucifer'a bayılıyorum. Sürekli gelsin.

Kitap tam benlikti. Her an aksiyon vardı ama aksiyonlar Cassie Palmer'ın olay akışınan çok farklı ve yorucu asla değildi. Kızın cevapları beni çok eğlendirdi. Açıkçası kahkahalarla gülmedim ama kitaba renk katıyordu. Üçüncü kitabı sabırsızlıkla bekliyorum. Ayrıca Gabriel'den başkasını bulmalılar bu kıza ben pek yakıştıramıyorum niyedir bilinmez.

Kitap gene birilerinin Madeline'i öldürmeye çalışması ile başlıyor. Lucifer Madeline'den peri sarayında elçi olmasını istiyor. Gabriel kaçırılıyor. Beeze de öyle Beeze peri sınırları içinde bulunuyor.(Beeze Madeline'in evcil gargoylu) kraliçe bu izinsiz giriş için 3 gün orada kalmasını şart koşuyor. Nathaniel kraliçenin büyüsü altında iken Madeline'ye tecavüz etmeye kalkıyor. Gabriel kraliçeye hediye ediliyor ve başka bir melek tarafından Madeline'e zorlu bir sınavı geçip Lucifer'ın kendi eliyle yaptığı kılıçın yardımıyla yeniyor ve gidiyorlar. Biri kurtadamları öldürüyor. Bu kurtadam katili gene luciferın çocuğu çıkıyor(adamın her yerde bir çocuğu var evet :D) Madeline öldürüyor. Luc Madeline'i ziyeret ediyor. Kılıç sahibi olarak Madelin' i seçiyor. VE bu kitap için önemli bir olay nedenini çözmüş değilim.Belki sonraki kitaplarda.
Bu seriyi paranormal, melek seven herkese öneririm. Okuması eğlenceli sürükleyici ve kendini kim kimdir diye fazla kaybetmeyeceğiniz bir ktap. KEndi dünyasına sizi çabucak çekiyor.