11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Web of Lies - Jennifer Estep Mükemmel olduğunu söyleyemesem de yarısından sonra kitaba bir heyecan bir akıcılık geldi.Hele şükür Donovan'dan kurtulduk diyebiliyorum. "Sevgili dedektif ahlaksız bir yerde asıl ahlaklı olanı bırakmayı" tercih ederek başka şehre gitti.Defol!!! Artık rahatladım.
Fletcher'ın eski bir arkadaşının başının belada olması Gin'i gene o ünlü Örümcek yapıyor. Klasik Donovan ve onun ahlak çatışması var ama işe Owen giriyor.Esas, esas adam :D Gin bir soygundan Owenin kız kardeşini kurtarıyor. Tanışma Böyle Ama asıl önemli olan Owen kendi kendi ile çatışmıyor. Ahlaksal olarak bu mu doğru demiyor. Gin onun karşısına bir fahişe olarak çıktı ve adam sadece ne yapmaya çalıştığını anlamaya çalıştı. Tam bizim zorlu,çetin kızımıza göre :D yep yemede yanında yat.
Yazarın en sonunda Donovandan kurtulduğuna nasıl sevindim anlatamam.
Gin kitabın en sonunda gene birilerini öldürüyor(ne olacak canım, herkes ölecek elbet) Asıl önemli olan önceden de tahmin edildiği üzere Mab Monreo'nun kesin olarak Ginin ailesini öldürdüğünü biliyoruz. Ve kızımızın elindeki Gümüş Runik işeratlerin buz gücünü engellediğini, umutsuz bir anda bu bariyeri aşarak tam potansiyeline ulaştığını(buz gücünün)öğreniyoruz.Bekliyordum bunu yoksa güçlü bir elemental olan Mab'i nasıl öldürecek.
Şuan kritik bir yerde kaldı. Örümcek aranan durumda. Ah çok heyecanlı.
Bu arada Donovan canım cehenneme kadar yolun var seni ödlek, düşük değer yargılarına sahip sığ, şahsiyetsiz kişilik.
Kitabın başında bir çok tekrar vardı özellikle ilk kitapta defalarca tekrarlanan şeyler ikinci kitaptada tekrarlanmıştı.
Bu kitapta Finn ile ilgili fazla bir olay yok.Bence zaten Finn kitabın sıkıcı olmasını engellemek için konulmuş ama daha çok sıktığı oluyor bu "aşırı tekrar" olayı ile.