11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Jewel of Atlantis  - Gena Showalter it was really a beautiful book, funny, creative... while ı was reading it, i really enjoyed.it wasnt a waste of time. nymphs vamps demon etc. it has really colorful characters.

kitap gerçekten çok akıcı arada başkalarını gözünden anlatsada asıl olayları anlatan Gray ve Jewel. okuması eylenceli bir daha okuyacağımı sanmıyorum ama okudugum sürece eylendim aşagına türkçe bir özet bulacaksın (daha çok benim yararıma :D)
Gray Atlantisin mücevherini aramak için , (bilin bakalım nereye) Atlantise gönderilmiştir. İki gündür ormanda vampirler ve iblisler tarafından takip edilmektedir. aniden kafasındaki seksi bir kadın sesi ona iblisin onu öldürmek için geldigini söyler. Sesin yardımıyla iblisi öldürür. ses bir yerde hapis tutulmaktadır ve Graye bir anlaşma sunar sen bana buradan kurtulmama yardım et bende seni mücevhere götüreyim.kızın adı yoktur. Anlaşmadan dolayı ona Jewel adını koyarlar.


Jewel Grayi hırsızların,tecavüzcülerin köle olarak satıldıgı bir şwehire yönlerdirir. Jewel o şehirde iblis kraliçesi tarfından iblislerden oluşan bir ordu ile korunmaktadır.meydanda eli bağlı bir şekilde tutulmaktadır. Gray onu görünce eşşek depmişe döner. Kraliçe Marina Jeweli insan dünyasına aşılan ve ejderhalar tarfındna korunan portal hakkında sorgular. Jewel ne zman yalan söylese onun için kötü sonuçları olur. portal okonusunda yalan söyleyemez ama cevap vermekten kaçınır. kraliçe onu iki masumu öldürmekle tehdit eder ama daha büyük sonuçlar mevcuttur o sorunun cevabunda.


ani bir bildiri ile Grayin onu kurtarmaya çalışırken yaralanacağını bilir ve bu bildiriler hiç yanlış değildir endişelenir.Grayin hayatı ile ilgili görüntüler görmiştür bütün hayatı boyunca. ve Jewel ona aşıktır.Grayin bir gün atlantise girecceğini bilmektedir. kendini onların dünyasına adapte etmiş dillerini öğrenmiştir.


Gray bir şeyler patlatır ve kurtarma girişimine başlar.odasının kapısını patlatır ve onu kurtarır. Jewel insanların kelimelerinin altındaki gerçek anlamları bilmesi genelde bir lanettie ama Gray ona geri döneceğim bekle dediginde bu lanet gibi gözükmemiştir. Gray uzaklaşına içinde ya ona bir şey olursa diye korku birikir. bir iblis gelir J onu yaralar ama öldürememiştir. bir silah ararken G gelir ve iblis kanatlarını açar. yaratığın penceleri Gnin kola batar.iblisi öldürürler. J nin yol göstermedi ile sarayda ilerlemeye başlarlar.


Kraliçenin havuzundan ormana açılan bir kapı vardır.oradan kaçarlar. göl tarzı bir şeyin yüzeyine çıkarlar. bir süre sonraGnin aldıgı vampir ısırıgı ve demon yarası içinde savaşmaya başlar ve G çok büyük acıdadır. J onları güzenli bir yere götürür.


G nin içinde iblis ve vamp savaşı ve onu öldürecekken J ,Gnin beyninin barıyerlerini kırar ve onu baştan çıkartıp yanına çağırarak vampiri ve iblisi öldürler. sonra G Jnin düşüncelerini okuyabildigini söyler


marina iblis kraliçe, J yi ve G yi aramak için ormandadır. Layel vampir kral onun yanında belirir.


vampirlerle portalın Darius yok ederek portalın birlikte ele geçirmek için plan yaparlar. Layelin amacı yeni bir insan sevgili bulmak(Darius onun aşkını öldürmüş) Marina da Dünyada tanrı olmak istedigi kişinin kanını içmek istiyor. (iblislerde kan içiyor). Layel kız ile adamın yönünü Kraliçeye söyler.(ayrıca J nin atlatisin mücevheri oldugu şeklinde bir konuşm geçer)


G uyanır gece olanları rüya sanar. J yi çok arzulamaktadır. Konuşurlar J balık tutar,konuşurlarken J ona güçlerinden ona gelen kehanetlerden bahseder ve G yi gördügünü söyler. G düşününce rüyasında J yi gördügünü farkeder eşittirler.


J, G den onu bir tapınaga götürmesini ister ona yalan söylemez ama mücevherin kendisi oldugunuda söylemez.

kamptan ayrıldıktan sonra şehire giderler giderken vamp ve iblislerin ordularını Javarın yerine gittigini öğrenirler. şehirde kumar oynayarak para kazanırlar.

layel Javarın yerinde nymph savaşçılarını görür. konuşurlar. ve saraya saldırma kararı ertelenir. Layelin arkadaş saydığı nymph kralına saldırma amacı yok, tek amacı Dariusun ölmesi sonra Marinayı öldürecektir.

şehirde J alışveriş çıkgınlı içindedir.Gray ani bir kan içme dürtüsü duyar. J bir kadına(boğa yüzlü insan vücutlu) iblis kraliçesinin onu ve oğlunu öldüreceğini söyler. G ce J otele doğru yol alırlar. G atlantisi ziyaret eden bir tanrı taklidi yapar(tantılar eskiden insan bedeni ilk Atlantisi ziyaret ederlemiş.) taklidi J nin zihin okuma gücünden dolayı kolaylıkla hallederler.

Gray Jewelinde yardımıyla ilişkilerde iyi olmadıgını ne zman biri ile yakınlaşmaya kalksa ilişkiyi bitirdigini söyler. ve mücevheri bulunca Grayin Jeweli Atlantiste bırakma fikri olayı işleri kızıştırır.

Grayi tanrı sanan bir hancıı bunlara oda verir ve odada işler mercimek ve fırın olayına geçecekkenGrayin kumar oynagı iblisler geli parayı geri almak için Gray 3 ünü öldürür ama onlar 5 kişidir. Gray birinin kanını içerek kurutur.diğeri baygın Jeweli saçından tutup çekerken kafasına bir şey vurur.oradan kaçarlar.

ormanda kamp kurarlar çekim ve yarım kalan şeyler sürekli akıllarındadır.ona aşık olduğunu far eder. sonunda ikisininde bekledigi şey olur. bunlar çadırda yatarken deniz ensanlar mermaidler saldırır. Gray onların söylediği bir sözlen mücevherin Jewel oldugunu anlar ama anlamak istemez.uçarak mermaidlerden kaçar:D
Gray ve Jewel tekrar başka bir şehre giderler. orada tam vampirler ve iblisler tarafından sıkıştırılacakken, vampirler iblislere saldırır ve kan banyosu yaparlar. Jewel, Layelin niyetini zihninden okur nedenlerini bilmez ama onlara yardım edeceğini bilir.vampirler onları şehrin dışına götürüler ve krallarının yanına dönerler.

orada ejderler ile karşılaşırlar ve Dariusun yanına ,saraya, götürülürler.orada Darius ve eşi Grace ile tanışırlar.Jewel kendisinin Dunamisin mücevheri oldugunu söyler. Gray ona seni seviyorum der vs. bunlar yemek yemek için ana salona giderler.

orada Darius a iblis ve vampirlerin saldırısından bahseder. 3. gün saldırmasını söyler. ejderler ateş saçarken Gray ateş söndürücü ile soğuk uyğulayacak. ama iblisler ve vampirler Jewelin elderlerin elinde olduğu öğrenir.hemen saldırmaya karar verirler.

saldırı başlar Graye saldıran bir vampir Jeweli onda koklar ve kaçar. Layel, Marinayı kuruyuncaya kadar içer. Dariusla savaşı
Grace ve Jewel, 6 iblis tarafından sarayda sıkıştırılır.onu Grace ile öldürürler Grace hamile oldugunu öğrenirler

iki gün sonra bulunan bir tablette Jewel yaşayan her atlantislinin özelligini taşıdıgını ve Coronusun babası oldugunu öğrenin Zeus abisidir ve ondan çocukken babalarını öldürdügü için özür dilemiştir.

Gray yüzeye döner saraydan çaldığıbir mücevheri verir atlantisteki canavarlar hakkında yalan söyler. Jewelden hiç bahsetmez.

iki hafta sonra Jewel belirir ve iki haftadır yüzeyde oldugunu söyler benimle evlen seni seviyorum.. mutlu son..<3<br/>