11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Heart of the Dragon  - Gena Showalter Darious ,Javar'dan sisin koruyucusu olma görevini alır.(annesi öldürülmüş babasıile birlikte kız kardeşleri tecavüze uğrayıp öldürülmüş. çünkü başka bir koruyucu görevini doğru yapmamış) Darious bu görevi isteyip istemediginden emindegildir. Ayrıca koruyucu olmak sisi gören herkesin öldürülmesi demektir ve bu onunn için zor bir karardır.Javarın ailesini hatırlatması üzerine sise hayatını ve ölümünü sunar(yemin eder) ve ilk defa kılıcını birine saplar ve bundan sonra görevinin bu olduguna karar verir

300 yıl sonra

Darious çok somurtkandır.tek düşüncesi görevidir.Vampirlerin harekete geçmesi ile savaş yerine stratejik bir yöntem aramaktadır. ve Adamlarının onu kalpsiz olarak gördüğünü öğrenmektedir. kendisi ise, katil oldugunu bilmekte ama kalpsiz olduğunu düşünmemektedir

Adamlarının huzursuz olmasından dolayı bir aksiyon ararken, bir asker Dariousa ilk bir şahit ile tepki verdiren kişinin kazanacagı biryarışma önerir ve Dariousun itirazına rağmen kabul edilir ve meydan okuma başlar. Darious sakinliğini bozmadan halleder.

Grace Carlyle Amazonda kaybolan bir NYlidir.hayatında bir şeyler eksiktir.Yeni bir şey deenemek için Amazona gitmiştir.Alex(kardeşi) Amazonda olan bir portalda Atlantisi aramaktadır. Grace i hava alanından almayınca Grace, bir rehper kiralar ama rehper onu soyar.

Grace dolaşırken yanlışlıkla Atlantise açılan portalı bulur. ve Darious ile karşılaşır.tam Grace i öldürecekken vaz geçer.ona karşı bir çekim hisseder. büyülü sözlerle aradaki d,l farklılıgını kalsırır ve gülümsedigini farkeder.

alexin Grace e verdigi kolye Darious a tanıdık gelir ve onu alır. grace i sorguladıktan sonraonu kendi odasına götürür ve yataga bağlar.

Darious adamları ile konuştuktan sonra odasıne geri döner.(bu yer denizin altında) Grace boş durmamıştır iplerden kurtulur ve D yi yaptıgı iple düşürüz kaçmaya çalışır, başarısızlık sonuçtur. D G yi yataga yatıırır. G nin ellerinin yalan( tavana kaçma çabası içinde iken tırmanır ve yaralar. tükürük iyileştirirç) D'nin boynundaki kolyeerden birini fark ettirmeden alır.

biraz sohbetten sonra D G'yi biraz daha sorgular.sonra aralarındaki çekim artar öpüşürler.ama D suçluluk duyar çünkü G'yivöldürmesi gerekmektedir. D gider. G kapıyı dener nucizevi bir biçimde açılır.artık kaçmakta özgürdür.

dışarı çıkar ve kaçarken egzersiz yapan altı tane savaşçının ortasına düşer ve yakalanır.kendisinin D ye ait oldugunu söyler.oradan çıkar gezerken D ile karşılaşır. ondan kaçar sislere gider portaldan geçerken kolyeyi kayıp eder. Amazonda alexin şirketinden birileriyle karşılaşır.

G evine döner. Alexin evine gider ve ondan not bulur ama not şüphelidir. D G'yi bulmak için görevini geçici olarak başka bir askere bırakkır. bu arada Javarın korudugu portalda silahlı adamlar vardırç D bu silahlar konusunda G'nin yardımını almayı düşünür.ayrıca adamlarına savaş için hazırlık yapmasını söyler.

D G'nin evine gider onu orada sorgular ve kaçmaması için onunla bağlanır. biraz öpüşürler falan :D sonra D G'yeihanet edeceğini düşünür ve geri çekilşir. kolyeyi sorar G ona siste kaybettigini söyler.

D'nin gücü azaldıgı için magaraya geri döner ve G'yide alır. orada Gnin silahını bulur ve soru sorar. G'den bilgialır. nları evine götürür ve kendi kolyesinin özel gücünden bir defaya mahsus olmak üzer Alex'e bakar ve onun kaçırılmış ve hırpalanmış oldugunu görür. G ondan kardeşini kurtarmasını ister ama D yapamaz çünkü onunla hiç bir bagı yoktur.

G kardeşiinin günlüğünü D'ye gösterir ve onu D'ye okur. sonra D onu ağzından ateş çıkararak yok eder. ve G sonunda onun ejderha olduguna inanır.

Alex patronundan kolyeyi çalmıştır ve onun tarafından kaçırılmıştır. uzun bir süredir hapis tutulmakta ve oradan oraya sürüklenmektedir. hapis oldugu yerde Teira adlı bir kadın vardır(javar'ın karısı) onun kocası ve emrindeki askerler öldürülmüş ve evindeki mücevherler duvarlardan sökülmektedir. az buçuk ingilizce öğrenmiştir. ilk başta Alex onun hafiye oldugunu düşünmüştür ama elinde silahlı bir adamın onu zorla götürmek istemesi ile gerçekten korktugunu anlamıştır.

Teira götürüldükten sonra Alex'in patronu girer ve ona kolyeyi sorar.(pislik)
Jason Alexi tehdit eder.görüşmeden sonra Teira Alexe kaçabileceklerini söyler ve çaldıgı kolyeyi gösterir.

D ve G takip edilirler. Dadamı konuşturur ve Alexin patronun takip ettirdigini öğrenir. onu ziyarete gideler ama asistanı vardır. Gene Alexin durumu hakkında palavra sıkar.

Teira ve Alex kaçarlar .tam vampir yemi olacakken D'nin adamları gelir ve onları kurtarır.

D kendi ile barışır ve g yi öldüremeyecegini kabul eder. G ona zaten aşıktır.hayat arkadaşı olurlar. ve G artık artlantislidir.

bunlar Jasonun ofise girerler. orada Atlantis mücevherleri ve Javarın işke görmüş forograflarını bulurlar. eve giderler ve D ağlar,kaybettiği ailesinin yasını tutar.

D ve adamları Gnin aldıgı çelik yelekleri giyer ve savaşırlar tam savaş biterken D Gnin tehlikede oldugunu hisseder ve vampirlerin inine gider. orada Jasonu parça piçik eder. alexi kurtarır.Alex ve Teira hayat arkadaşı olmuştur. G iyidir. vampirlerle geçici ateş keş yapılır.


NOT: kitap çok güzeldi. akıcı, anlaşılır, yaratıcı, eylenceli, ejderha esprileri renk katmıştı.Kitabın sonuna doğru çok "seni seviyorumlar" vardı ama olur oda yani :D 3 4 kişinin bakış acısından anlatılmıştı o yüzden hiç sıkılmadım güzeşdi. 2 kitabı okuyacagım şimdi. happly ever afterları seviyoeum :D