11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Nice Girls Don't Have Fangs  - Molly Harper Vampirler insanlar tarafından biliyor. Walmart ta onların ihtiyaçlarına hizmet eden özel bölümler bile var. Gerçekten ilginç ;)

Jane kütüphaneci olduğu işinden kovulduğu gün bir geyik ile karıştırılıp vuruluyor. Ölmek üzereyken seksi bir vampir olan Gabriel geliyor ve ona hayatını değiştirecek bir seçenek sunuyor.

3 gün sonra Jane bir vampir olarak uyanıyor ve yeni hayatına alışmaya çalışırken tavana tırnakları ile tutunuyoyor, en iyi arkadaşını ısırmaktan son anda geri dönüyor. Üstüne üstlük bir de üzerine cinayet kalıyor. Tabii Gabriel ile yaşadığı maceralı aşkı unutmamak gerek. Vampir konseyi, bombalar, tozlaşmış vampirler... Jane rahat bir nefes alamıyor. Parasıda yok ki zavallının.

En iyi arkadaşı Zeb ise bir kurtadam ile evlenme kararı alıyor. Aile sorunları siz ölmemiş olduğunuz için bitecek değil ya! Annesi hala kızının eve dönmesi için çalışıyor. Gerçetken zor bir iki ay oldu Jane için.

Ve benim için gerçekten komik, eğlenceli bir kaç saat.Jane'den hoşlandım. Onun o detay kelimeleri vermesine bayıldım. Kitaplara olan düşkünlüğü ise benden 10 puan aldı!

Kızımızın kütüphanede çalışmasından mı desek tam bir kitap kurdu olmasından mı bilinmez gerçekten hoş bir kelime dağarcığı ve kelimeleri yerleştirme usulü var. Üstlik bu cümleler gerçekten komik. Yazarın size dayatmaya çalıştığı bu komik tarzı cümleler değil. Tabii arada basitleştiği de oluyor ama bunu es geçebiliriz :D

Kitabımızda yeni vampiler için rehber den alınmış kısa parçalar her bölümün başında yer alıyor. Kısaca bölümüde özetliyor. İşin içine espiri kattığı aşikar!

Kan, savaş ve cinsellik yer alsada vampirler biraz fazla insani özellikler taşıyordu kanımca. Zira tavırları o gecenin yaratıkları tarzının dışındaydı. Neyse ki kitaptan aldığım zevki etkilemedi.

Gabriel den ufak bir alıntı :)

“I have walked the earth for more than a century. I managed to pick up some skills along the way, ” he said, before reluctantly adding, “and one of them is finding skilled mechanics.”