11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Walking Disaster - Jamie McGuire Ve yorum.

http://www.kitabisevda.com/2013/04/kitap-yorumu-walking-disaster-jamie.html

Tatlı Bela'yı geçen ay ki ÜKG blog turunda ele almıştık, çok beklenen ve bir çok kişi tarafından sevilen bir kitap olmuştu. Ne şaşlıydık ki (o zamana göre) biz blog tur yaparken serinin 2. kitabı Walking Disaster yayınlanmıştı. Üstelik Travis'in gözünden anlatılıyordu.

Bana her ne olduysa boş bir anımda, hiç aklımda olmamasına rağmen -şu ara- kitaba başladım. Tatlı Bela'yı neredeyse yeni okumuştum ve elbette biraz sıkılmayı bekliyordum, sonuçta kitap bana yeni bir şeyler sunmuyordu. Bilindik olayları sevdiğim bir karakterin gözünden okuyor olacaktım.

Tahmin ettiğimden daha fazla hayal kırıklığı yaşadım.

Kitabın boşa yazıldığını düşünüyorum. Para kaygısı ya da artık her ne ise nedeni. Jamie çok hoş bir hikaye yakalamış ve bunu bize aktarmış. Ve bu hikaye bayıla bayıla okunacak bir hikaye. O açıdan yazarın ilerideki işlerini okumak istiyorum. Ama kitap mükemmel değil. Yazarın biraz daha tecrübe kazanması gerektiği inancındayım.

Walking Disaster'a gelirsek, kitabı okuyarak boşa vakit harcadığımı düşünüyorum. Sıkıcı, tatmin etmeyen, yazardan beklediğim "Travis'e yeni bir kişilik kazandıralım." olayı yoktu. Travis derin değildi. Kitap okunamaz değil, bir şekilde akıyor ama sizi boğuyorda. Eğer bu kitabı okumayı düşünüyorsanız, yapmayın. Sadece sonuna bakın. Orada çok güzel bir sonuç bölümü var ve bizimkilerin 11 yıl sonraki halini görüyoruz. Bilseydim sadece orayı okur ve geçerdim.

Travis beni çok üzdü.

Maddox ailesine ve Trenton'a daha iyi bir bakış atıyoruz. Ama Abby ile gördüğümüzden çok farklı değiller, yazarın bence oralara daha çok odaklanması gerirdi. Travis'in Abby dışındaki hayatına, ikisi arasında neler olduğu zaten belliydi. Yazar Travis ve Abby'nin ayrı olduğu sahneleri resmen kestirip atmıştı. Halbuki asıl oraları yazmalıydı. Ben zaten neler olduğunu okudum.

Üzülerek bu kitabın okunmaması gerektiğini söylüyorum. Gerçekten çok büyük bir vakit kaybı.

Tek tesellisi bu sefer Shepley'in erkek olduğunu en baştan beri biliyor oluşum.

Goodreads'ta bu kitabın bu kadar yüksek puan almış olmasına inanamıyorum.