11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
The Murder of Roger Ackroyd - Agatha Christie http://kitabisevda.blogspot.com/2013/01/roger-ackroyd-cinayeti-agatha-christie.html
http://bookwormmerve.tumblr.com/post/39510266184/the-murder-of-roger-ackroyd-hercule-poirot-4


Agatha Rocks!!

Bunu dedim rahatladım vallahi. Kitabın sonunu bilmeme rağmen yüreğimi yerinden çıkartabilecek bir hikaye yazmış. Ben böyle polisiyeleri seviyorum işte, son ana kadar kendinizden bile şüphe edecek hale geliyorsunuz. Katilin kim olduğu belli değil, herkes potansiyel suçlu. Kitabın sonunda hadi ama, olabilemez dedirtecek şeyler bunlar. Gidip sonunu söyleyen hocamı boğazlamak istiyorum.

Sakin bir kasaba ilk önce bir intiharla sonra da bir cinayetle sarsılır. O sırada şans eseri kasabada bulunan ünlü dedektif Hercule Poirot olaya dahil edilir, her şeyin inciğini cinciğini araştırır ve kitabın sonunda katili ortaya çıkarır ve sırf bununla da kalmaz ona garip bir teklif sunar.

image


Nedir bu dedektiflerin tanrıyı oynama merakları, insanların hayatlarını ellerinde tutmaya bayılıyorlar, bende okumaya tabii ki. Sherlock Holmes'ü okuyacağım artık farz oldu. Çok heyecanlıyım.

Kitapta kısada olsa bir aşk hikayesi okuyoruz ona, "Ayy, canım yaaa. Çok sevimliii..." demeden geçemedim. Hala da diyorum.

Bayıldım sanırım bunu bir kez daha dile getirebilirim. Çok akıcı, eğlenceli bir kitap. Bir solukta da bitiyor hani kısacık. Bende bu aralar okuma şevki yok ondan elimde süründü. Bu türü seviyorsanız kaçırmayın!! Kitab-ı Sevda tavsiye robotu listesine eklendi! :D