11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Shock: One Night Heir - Melanie Milburne http://kitabisevda.blogspot.com/2012/12/shock-one-night-heir-melanie-milburne.html

Kitabın tüm konusu adama " Seni Seviyorum, Maya" dedirtmekti. İnananabiliyor musunuz? Gittim 192 sayfa boyunca, ben, boş boş bunu okudum. Allahtan seçerek başlamadım, kafamı duvarlara vururdum.

Nasıl mı başlasım? Kitaplarıma bakıyordum ve bu kitap açıkldı, ilk cümleye baştım, ikinciye, üçüncüye...

Kitapta Maya ve Giorgio adlı bir çiftin boşanma aşamasıyla başlıyor, sonra Maya hamile kalıyor. Çiftimiz ilişkilerini yürütme kararı alıyor. Biz, bu arada Giorgio'nun küçükken kız kardeşini ölü bulduğunu, duygularını dizginlediğini, babasının annesini defalarca aldattığını, babasının öldüğünü, Maya'yı hamile bırakamayarak onu hayal kırıklığına uğrattığını okuyoruz.

Pek değil, hiç sevmedim. Aynı şeyler 50 defa tekrar edildi. Üstelik final de final değildi. Nerde benim büyük, şok yaratan olayım. Yok. Adam geldi "Seni seviyorum, Cara" dedi ve bitti. Hay lanet highlife. Hep böyle oluyor, zenginlik başa bela.

Okumanızı önermem, elbet daha güzel örnekleri vardır. Hayır bir kadın için 4 defa düşük yapmak çok yıkıcı bir şeydir bunu anlarım, ama bu kadarda tekrar edilmez ki! Ya Giorgio'nun başarısız oldum tavırları ne? Maya ise tam bir vur kafasına al ekmeğini tarzı bir kadın. Çocuk resmen. Neyse sinir oldum. Uzun bir aradan sonra okudum, neden harlequin tarzı kitapları nadiren okuduğumu anladım. İyi denk gelmiyor belki de. Blaze'den vazgeçmemeli