11 Followers
12 Following
kitabisevda

Kitab-ı Sevda

Okumayan adamın yaşadığına inanmayan, filmlere de bir o kadar takıntılı blogger.

Currently reading

Robinson Crusoe
Virginia Woolf, Daniel Defoe, Gerald McCann
The Hobbit, or There and Back Again
J.R.R. Tolkien, Barbara Remington
Fifty Shames of Earl Grey - Fanny Merkin,  Andrew Shaffer http://kitabisevda.blogspot.com/2012/08/fifty-shames-of-earl-grey.html


Fifty Shames of Earl Grey
Fanny Merkin

Tür: Parodi
Sayfa: 224
Gr Puan: 3.72
Puanım:3
Türkçe: Çevrilmedi

Uzun zamandır okumak istediğim bir kitaptı.
Fifty Shades'in parodisi olması bunun başlıca nedeni. Pek sevemedim. Parodi olması sonucunda seri ile dalga geçmesini bekliyordum- hatta bazı yerlerinde kahkaha ile güldüm- ama bir yerde Alacakaranlık serisine olayı çok bağlamaya başladı. Tutulma adlı bir bar, Anna'nın bebeğinin onu tekmelemesi, kitabın sonunda vampir dişlerinin parmakla gösterilmesi gibi şeyler. Ve ben kitabın ilk başında aldığım tadı alamamaya başladım. Buda kitabın ortalarına geliyor.

Kitapta bazen kelimelerin kullanımı bile sizi güldürüyor o kadar kötü yazılmış yani.

Grey'in bir yerde işi abartıp Walmart'ı, Anna'nın evi'ni ve Bir devlet üniversitesini alması beni bayağı güldürdü. Birde anlaşma yerine Anna'ya 1000 küsür sayfalık bir test vermesi ve o testte Edward ve Jacob üzerine yapılan bir şaka'nın bende ayrı bir yeri var.
Anna'nın düşünürken (dudak ısırması yerine) burnunu karıştırması ve Grey'in bunu tahrik edici bulması kafamı duvarlara vurma istegi yarattı. Bir köşeye oturup okunabilecek bir kitap ama bayıldığımı söyleyemem.

Kapak: Kapaktaki çay fincanı Anna'nın Earl Grey çayı içmesini temsil ediyor.